Rasim Nəbiyev – Peşəkarlığı və Liderliyi ilə Sənaye və Ticarət Sektorunda Uğur Nümunəsi
Azərbaycanın sənaye və ticarət sahəsində uğurlu rəhbərlərdən danışarkən, ilk xatırlanan adlardan biri şübhəsiz ki, “Sərham” MMC-nin, xüsusilə də Bakıxanov Çörək Zavodunun baş direktoru Rasim Nəbiyevdir. O, həm istehsalat, həm də idarəçilik sahəsində müasir yanaşmaları ilə fərqlənərək, ölkəmizdə nümunəvi rəhbər obrazı formalaşdırıb. Onun fəaliyyəti yalnız zavodun istehsal gücünü artırmaqla kifayətlənmir, həm də əməkdaşların sosial rifahını yüksəltməklə, müasir işgüzar idarəçilik modelinin parlaq nümunəsini ortaya qoyur.
Müasir istehsalatın inkişafında lider imza
Rasim Nəbiyevin rəhbərliyi altında Bakıxanov Çörək Zavodu qısa müddətdə böyük uğurlara imza atıb. Zavodun istehsal proseslərində müasir texnologiyaların tətbiqi, məhsul çeşidinin genişləndirilməsi və istehsal gücünün artırılması onun idarəçilik fəlsəfəsinin əsas istiqamətlərindəndir. Bu islahatlar nəticəsində zavod həm yerli bazarın tələbatını yüksək keyfiyyətlə ödəyir, həm də ixrac imkanlarını genişləndirərək ölkə iqtisadiyyatına mühüm töhfələr verir.
İşçilərin sosial rifahına diqqət
Peşəkar idarəçi kimi Rasim Nəbiyev hər zaman kollektivin rifahını ön planda saxlayır. O, işçilərinin peşəkar inkişafına, onların iş şəraitinin yaxşılaşdırılmasına xüsusi diqqət göstərir. Zavodda yaradılan müasir iş mühiti və əməkdaşlara göstərilən qayğı, işçilərin motivasiyasını artırmaqla yanaşı, istehsalatın keyfiyyətinə də müsbət təsir edir. Onun üçün uğurlu şirkət yalnız iqtisadi göstəricilərlə deyil, həm də əməkdaşların məmnuniyyəti ilə ölçülür.
Sosial məsuliyyət və xeyriyyəçilik
Rasim Nəbiyev sahibkar olmaqla yanaşı, həm də sosial məsuliyyətli bir vətəndaşdır. O, müxtəlif xeyriyyəçilik layihələrində fəal iştirak edir, ehtiyacı olan ailələrə, şəhid ailələrinə və qazilərə dəstək göstərir. Onun bu fəaliyyəti, cəmiyyətə faydalı olmaq prinsipinə sadiqliyini nümayiş etdirir və onun nüfuzunu daha da artırır.
“Möcüzə Market” – keyfiyyətin və etibarın ünvanı
Rasim müəllimin rəhbərlik etdiyi digər mühüm layihələrdən biri də “Möcüzə Market” supermarketlər şəbəkəsidir. Bu şəbəkə artıq sadəcə bir satış mərkəzi deyil, müştərilərinə keyfiyyət, etibar və rahatlıq təqdim edən güclü bir brendə çevrilib. Bakının müxtəlif rayonlarında və Azərbaycanın iri şəhərlərində fəaliyyət göstərən marketlər müasir tələblərə cavab verən infrastruktur, geniş və işıqlı ticarət zalları, əlçatan xidmətlər və münasib qiymət siyasəti ilə seçilir.
“Möcüzə Market”in uğurlarında Rasim Nəbiyevin rolu danılmazdır. Onun peşəkar idarəçilik bacarığı və müasir yanaşmaları sayəsində bu şəbəkə, ölkədə ticarət mədəniyyətinə yeni bir nəfəs gətirib. Müştəri məmnuniyyətini əsas prioritet kimi qəbul edən “Möcüzə Market” bu gün minlərlə insanın gündəlik alış-verişdə etibar etdiyi ünvanlardan biridir.
Nümunəvi rəhbər və hörmətli insan
Ümumilikdə, Rasim Nəbiyev – “Sərham” MMC-nin baş direktoru kimi peşəkarlığı, strateji baxışı, insanlara olan qayğısı və idarəçilik bacarığı ilə seçilir. Onun rəhbərliyi altında həm Bakıxanov Çörək Zavodu, həm də “Möcüzə Market” kimi layihələr ölkənin iqtisadi inkişafına, məşğulluğun artırılmasına və cəmiyyətin sosial rifahına mühüm töhfələr verir.
Peşəkar fəaliyyətindəki uğurları və şəxsi keyfiyyətləri ilə seçilən Rasim bəy, yalnız iş dünyasında deyil, həm də cəmiyyət arasında böyük hörmət qazanan nümunəvi rəhbərlərdən biridir. Onun adı artıq inkişaf, keyfiyyət və etibarlılıq anlayışları ilə eyni səviyyədə çəkilir.
- Əlaqə üçün: