Vüsal Hacıyev – Qəbələnin kənd təsərrüfatı potensialını iqtisadi gücə çevirən peşəkar rəhbər [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
Qəbələ regionunun kənd təsərrüfatı sahəsində inkişafı və onun müasir sənaye ilə uzlaşdırılması istiqamətində həyata keçirilən ən uğurlu layihələrdən biri Qəbələ Üzüm Emalı Zavodudur. Bu zavodun uğurlu fəaliyyəti isə birbaşa onun rəhbəri – Vüsal Hacıyevin peşəkar idarəçiliyinin nəticəsidir.
Peşəkar idarəetmə və yüksək keyfiyyətə sadiqlik
Vüsal Hacıyev kənd təsərrüfatı və sənaye sahəsində uzun illərin təcrübəsinə malik olmaqla, Qəbələ Üzüm Emalı Zavodunu qısa müddətdə regionun aparıcı aqrosənaye müəssisələrindən birinə çevirmişdir. Onun rəhbərliyi altında zavodda üzüm məhsullarının qəbulundan tutmuş, emalı, saxlanması və ixracına qədər bütün proseslər müasir texnologiyalarla və yüksək gigiyenik standartlarla həyata keçirilir.
Zavodda istehsal olunan şirələr, şərab məhsulları və digər üzüm əsaslı içkilər təkcə yerli bazarda deyil, həm də xarici ölkələrdə yüksək rəğbət qazanır. Bu da həm məhsul keyfiyyətinə, həm də düzgün idarəçilik strategiyasına əsaslanır.
Regionun sosial-iqtisadi inkişafına dəstək
Vüsal Hacıyev təkcə müəssisə rəhbəri kimi deyil, həm də regionun iqtisadi dirçəlişinə töhfə verən ictimai fiqur kimi də tanınır. Onun təşəbbüsü ilə yerli əhali üçün yeni iş yerləri açılmış, kənd sakinlərinin məhsul satış imkanları genişlənmiş və ailə təsərrüfatlarına dəstək proqramları həyata keçirilmişdir.
O, kənd təsərrüfatı istehsalçılarının zavoda daha rahat çıxış əldə etmələri üçün əməkdaşlıq platformaları qurmuş, fermerlərlə uzunmüddətli və faydalı tərəfdaşlıq əlaqələri yaradaraq kənd təsərrüfatı sektorunda davamlı inkişafa yol açmışdır.
Sosial məsuliyyət və vətənpərvərlik ruhu
Vüsal Hacıyev hər zaman şəhid ailələri, qazilər və aztəminatlı ailələrə xüsusi diqqət və qayğı göstərən rəhbərlər sırasındadır. Onun rəhbərliyi altında zavod xeyriyyə aksiyalarında aktiv iştirak edir, sosial dəstək layihələrinə maliyyə və texniki yardım göstərir.
Həmçinin, o, vətənpərvərlik layihələrini dəstəkləməklə, gənc nəslin milli ruhda yetişməsinə və torpaq uğrunda canından keçmiş şəhidlərimizin əziz xatirəsinin daim uca tutulmasına çalışır.
Gələcəyə baxış və davamlı inkişaf
Vüsal Hacıyev gələcəyə yönəlik strategiyalarla, Qəbələdə üzümçülüyün və emal sənayesinin daha da inkişaf etməsini, məhsul çeşidlərinin artırılmasını və beynəlxalq bazarlarda daha böyük yer tutmağı qarşısına məqsəd qoymuşdur. Onun idarəçiliyi altında zavod artıq ixrac yönümlü, rəqabətqabiliyyətli bir sənaye markasına çevrilməkdədir.
Vüsal Hacıyev, sadəcə bir zavod rəhbəri deyil – o, müasir kənd təsərrüfatının sənaye ilə inteqrasiyasını uğurla reallaşdıran, insan kapitalına və sosial məsuliyyətə önəm verən, vətəninə və xalqına bağlı peşəkar rəhbərdir. Onun fəaliyyəti nəticəsində Qəbələ regionu təkcə turizm deyil, həm də aqrosənaye sahəsində nüfuzlu bir mərkəzə çevrilməkdədir.
23-11-2023, 14:55
Üzümçülük Və Şərabçılıq Elmi-Tədqiqat İnstitutunda Yeni Mövsümdə Üzümün Emalı Zamanı Yaranan Qalıqlardan (Üzüm Toxumu)Soyuq Sıxma Üsulu Ilə Üzüm Yağının Istehsalına Start Verildi [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
20-02-2025, 10:55
Elvin Bayramzadə – Qəbələ Elektrik Şəbəkəsinin Peşəkar və Sədaqətli Rəhbəri [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
6-01-2025, 11:00
"Dədəkişi Dövlətovun Liderliyi və Sarxanbəyli Kəndinin Pambıq Məntəqəsinin Uğurlu İnkişafı" [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]