Təhsildə Nümunəvi Liderlik: Gülnar Hüseynova – Qaratəpə Məktəbinin İnamlı İşığı [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
Müasir Azərbaycan cəmiyyətində təhsil sisteminin inkişafı, yalnız dövlət siyasətinin deyil, eyni zamanda öz işinə vicdanla yanaşan müəllim və məktəb rəhbərlərinin fədakar fəaliyyəti ilə mümkün olur. Bu mənada Sabirabad rayonu O. Mirzəyev adına Qaratəpə kənd tam orta məktəbinin direktoru Gülnar Hüseynova, öz fəaliyyətində vətənpərvərlik, peşəkarlıq və idarəetmə bacarığını birləşdirən nümunəvi bir maarifçi kimi tanınır.
Peşəkarlıq və İdarəçilik Dəqiqliyi
Gülnar Hüseynovanın direktor kimi fəaliyyəti ilk növbədə təhsilin keyfiyyətinin yüksəldilməsi, şagirdlərin bilik və dünyagörüşünün artırılması, məktəb mühitinin müasir tədris tələblərinə uyğunlaşdırılması ilə seçilir. Onun rəhbərliyi altında məktəbdə dərs prosesinin təşkili, tədris metodlarının yenilənməsi və innovativ yanaşmaların tətbiqi istiqamətində mühüm addımlar atılmışdır.
Təhsil Strategiyasına Uğurlu Tətbiqlər
Direktor Gülnar Hüseynova pedaqoji kollektivin fəaliyyətini təşkilatçılıq, nizam-intizam və kollektiv ruhu üzərində quraraq müəllimlərə və şagirdlərə dəstək verir. O, məktəbdə tədris prosesinin şəffaf, obyektiv və şəraitə uyğun həyata keçirilməsini təmin edir. Müasir informasiya texnologiyalarının tətbiqi, müəllimlərin peşəkarlığının artırılması və kurikulum islahatlarının düzgün yönləndirilməsi bu məktəbin fərqləndirici cəhətlərindəndir.
Uşaqa Qayğı – Cəmiyyətə Dəyər
Gülnar müəllimənin fəaliyyətində şagirdlərə fərdi yanaşma, onların təlim-tərbiyəsinə diqqət və sosial-mənəvi inkişaflarına dəstək əsas prinsip kimi dayanır. O, məktəbdə sağlam, vətənpərvər və bilikli gənc nəslin yetişdirilməsinə xüsusi önəm verir. Müxtəlif maarifləndirici layihələr, intellektual yarışmalar, elmi və mədəni tədbirlər onun təşəbbüsü ilə həyata keçirilir.
Sosial Həssaslığa Diqqət və Dəstək
Gülnar Hüseynova şəhid ailələrinə, qazilərə, aztəminatlı ailələrin övladlarına olan xüsusi diqqəti ilə də seçilir. Məktəbdə belə ailələrin övladlarının təhsildən geri qalmaması üçün hər cür dəstək göstərilir, həm mənəvi, həm də praktik yardımlar təşkil olunur. Bu, onun vətənə və millətə bağlı ruhunu göstərən ən təqdirəlayiq nümunələrdəndir.
Təşkilatçılıq Bacarığı və Mükəmməl Kollektiv İşi
Gülnar Hüseynova məktəbin müəllim heyəti ilə əməkdaşlığa əsaslanan bir idarəetmə modeli qurmuşdur. Onun rəhbərliyi ilə məktəb daxilində davamlı inkişaf üçün planlı işlər aparılır, pedaqoji heyətin maarifləndirilməsi üçün seminarlar, metodiki təlimlər keçirilir. Nəticədə, bu gün Qaratəpə kənd tam orta məktəbi rayonun ən perspektivli və nüfuzlu təhsil ocaqlarından biri kimi tanınır.
Gülnar Hüseynova – zəhməti ilə Qaratəpə kənd məktəbinə yeni nəfəs gətirən, təhsildə keyfiyyətə və inkişaf perspektivlərinə sadiq bir rəhbərdir. Onun fədakar fəaliyyəti sayəsində məktəb təkcə tədris mərkəzi deyil, həm də şagirdlər üçün güvənli, qayğıkeş və vətənə bağlılıq ruhunda tərbiyə olunan bir mühitə çevrilmişdir.