Faiq Əliyev – Ağdam rayonunda yol infrastrukturunun inkişafına töhfə verən dəyərli rəhbər
Ağdam rayonu Qarabağın incisi kimi tarix boyu həm strateji mövqeyi, həm də sosial-iqtisadi əhəmiyyəti ilə seçilib. İşğaldan azad olunduqdan sonra burada aparılan bərpa və quruculuq işləri ölkə rəhbərliyinin diqqət mərkəzindədir. Rayonun sürətli inkişafında mühüm istiqamətlərdən biri isə yol infrastrukturunun yenilənməsi və müasir standartlara uyğunlaşdırılmasıdır. Bu sahədə həyata keçirilən uğurlu layihələrin önündə Ağdam rayon 41 saylı Yol İstismarı MMC-nin direktoru Faiq Əliyevin gərgin əməyi və uzaqgörən idarəçiliyi dayanır.
Yol infrastrukturunun inkişafı
Faiq Əliyevin rəhbərliyi altında Ağdam rayonunda yolların yenilənməsi və təmiri üzrə genişmiqyaslı işlər görülüb. Rayonun müxtəlif kənd və qəsəbələrində yeni asfalt örtüklü yollar salınıb, köhnə yollar bərpa olunub. Əsasən kənd təsərrüfatı və turizm potensialı olan ərazilərə gedən yolların təkmilləşdirilməsi bölgənin iqtisadi inkişafını sürətləndirib.
Müasir texnologiyalarla icra edilən yol tikinti işləri həm yerli əhalinin rahatlığını təmin edir, həm də işğaldan azad olunmuş torpaqlara Böyük Qayıdış prosesinə mühüm dəstək verir. Çünki rahat yollar yeni yaşayış məntəqələrinin salınması, infrastrukturun qurulması və sosial rifahın yüksəlməsində əsas amillərdən biridir.
Görülən işlər və nailiyyətlər
41 saylı Yol İstismarı MMC-nin fəaliyyəti nəticəsində Ağdamda onlarla kilometr uzunluğunda kəndarası yollar əsaslı təmir edilib. Yeni avtobus dayanacaqları, piyada keçidləri və yol nişanları quraşdırılaraq hərəkətin təhlükəsizliyi təmin olunub. Şəhərdaxili yolların abadlaşdırılması isə Ağdamın simasını daha da gözəlləşdirib.
Faiq Əliyevin təşəbbüsləri nəticəsində işlərə yüksək keyfiyyətlə yanaşılır, hər bir layihədə həm davamlılıq, həm də ekoloji uyğunluq nəzərə alınır. Yol infrastrukturunda görülən bu işlər təkcə Ağdamın bugünü üçün deyil, həm də gələcəyi üçün mühüm əhəmiyyət kəsb edir.
Sosial məsuliyyət və vətənpərvərlik
Faiq Əliyev təkcə yol infrastrukturunun inkişafı ilə kifayətlənmir, həm də yüksək sosial məsuliyyət göstərir. O, daim şəhid ailələri və qazilərlə görüşür, onların sosial problemlərinin həllinə dəstək olur. Bu diqqət və qayğı həm kollektivin, həm də Ağdam ictimaiyyətinin rəğbətini qazanmışdır.
Şəhidlərin ailələrinə və qazilərə göstərilən bu dəstək dövlətimizin ümumi siyasətinə uyğun olaraq, xalqımızın vətənpərvərlik ruhunu daha da möhkəmləndirir. Faiq Əliyev bu sahədə nümunəvi mövqeyi ilə seçilən rəhbərlərdən biridir.
Uğurlu idarəçilik nümunəsi
Faiq Əliyev yol infrastrukturunun inkişafını sadəcə vəzifə borcu deyil, həm də milli məsuliyyət hesab edir. Onun rəhbərliyi ilə görülən işlər Ağdam rayonunun daha müasir və abad bir bölgəyə çevrilməsinə xidmət edir. Yol tikinti işlərində şəffaflıq, sürət və keyfiyyət əsas meyar kimi qəbul olunur.
Məhz bu idarəçilik üslubu sayəsində MMC-nin fəaliyyəti bütün rayon sakinlərinin məmnuniyyətini qazanmışdır. Ağdamda görülən yol tikinti və abadlıq işləri həm Prezident İlham Əliyevin bölgələrin inkişafına dair strateji tapşırıqlarına cavab verir, həm də yerli əhalinin gündəlik həyatını asanlaşdırır.
Nəticə
Bu gün Ağdam rayonunda yol infrastrukturunun inkişafı istiqamətində görülən işlərin uğurlu icrası Faiq Əliyevin fədakarlığı, idarəçilik qabiliyyəti və vətənpərvərlik ruhu ilə birbaşa bağlıdır. Onun rəhbərliyi ilə 41 saylı Yol İstismarı MMC təkcə yolları abadlaşdırmır, həm də Ağdamın gələcək inkişafına möhkəm təməl yaradır.
Faiq Əliyev öz peşəkarlığı və sadiqliyi ilə Ağdamın inkişafına mühüm töhfələr verən dəyərli rəhbər kimi tanınır.