Zərdabın Yollarına Yön Verən Peşəkar – Aydın müəllimin Yol İstismarı İdarəsində Uğurlu Rəhbərliyi
Zərdab rayonunda infrastrukturun inkişafında, xüsusilə də yol təsərrüfatının yenidən qurulmasında mühüm xidmətləri olan, zəhməti və peşəkarlığı ilə seçilən insanlardan biri də Zərdab Rayon Yol İstismarı İdarəsinin rəisi Aydın müəllimdir. Onun rəhbərliyi ilə son illərdə rayonda genişmiqyaslı yol abadlaşdırma və bərpa işləri həyata keçirilmiş, kəndləri birləşdirən yollar müasir standartlara uyğun şəkildə yenilənmiş, kənd təsərrüfatı və sosial həyatın inkişafına mühüm töhfə verilmişdir.
Aydın müəllim uzun illərdir bu sahədə çalışan, işinin dərinliklərinə bələd olan, təşkilatçılıq qabiliyyəti və idarəçilik təcrübəsi ilə fərqlənən bir rəhbərdir. O, yalnız texniki baxımdan deyil, həm də sosial məsuliyyət baxımından daim örnək göstərilən rəhbərlər sırasındadır. Onun rəhbərlik etdiyi kollektiv daim yüksək intizam və səmərəliliklə çalışaraq Zərdabın hər bir kəndinə, yaşayış məntəqəsinə rahat və təhlükəsiz yol salınması üçün əzmlə fəaliyyət göstərir.
Rayonun Yol İstismarı İdarəsi məhz Aydın müəllimin səyləri və düzgün idarəçiliyi nəticəsində maddi-texniki baxımdan gücləndirilib, işçilərin peşəkarlığı artırılıb, texnikalar yenilənib, xidmət sahələrinin coğrafiyası genişləndirilib. Təkcə mərkəzi yollar deyil, əvvəllər uzun illər baxımsız qalmış ucqar kənd yolları da təmir edilib, əhali üçün rahat nəqliyyat şəraiti yaradılıb.
Xüsusilə kənd təsərrüfatı məhsullarının daşınması, məktəblilərin təhlükəsiz şəkildə məktəbə çatdırılması, təcili tibbi yardımın operativ şəkildə hərəkəti üçün bu yolların əhəmiyyəti böyükdür. Aydın müəllim bu zərurətləri nəzərə alaraq iş planlarını daim mövsümi və strateji şəkildə qurur və bölgənin inkişafını hər zaman diqqət mərkəzində saxlayır.
Bununla yanaşı, Aydın müəllim humanist və vətənpərvər insandır. O, şəhid ailələrinə, qazilərə, yaşlı və ehtiyaclı insanlara xüsusi diqqət və qayğı ilə yanaşır. Rəhbərlik etdiyi idarə sosial məsuliyyət çərçivəsində daim bu kateqoriyadan olan insanlara dəstək göstərir, onların yaşadığı ərazilərə yol çəkilişi və abadlıq işlərinə üstünlük verir. Bu yanaşma cəmiyyət tərəfindən yüksək qiymətləndirilir və hörmətlə qarşılanır.
Aydın müəllim cənab Prezident İlham Əliyevin regionların sosial-iqtisadi inkişafı ilə bağlı verdiyi tapşırıqlara, xüsusilə yol infrastrukturunun yenilənməsi və genişləndirilməsi siyasətinə sadiq şəkildə əməl edir. Onun fəaliyyəti ölkədə aparılan abadlıq və quruculuq işlərinin rayon səviyyəsində uğurlu tətbiqi nümunəsi kimi qiymətləndirilə bilər.
Bu gün Zərdab rayonunun kənd və qəsəbələrini birləşdirən, iqtisadi və sosial əlaqələri gücləndirən yollar daha təhlükəsiz və rahatdırsa, bu, Aydın müəllim və onun səmimi kollektivinin əməyi sayəsində mümkün olmuşdur. O, təkcə bir idarə rəhbəri kimi deyil, həm də əsl xalq adamı, xalqın yolunu açan və həyatını yüngülləşdirən bir vətəndaş kimi yaddaşlara həkk olunur. Onun gördüyü işlər gələcək nəsillər üçün də örnək olacaq bir idarəçilik məktəbidir.
12-05-2025, 09:54
Təbriz Eyyubov – Neftçalada su meliorasiya sistemlərinin inkişafına böyük töhfə verən peşəkar rəhbər [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
6-04-2025, 10:10
Yusif müəllim: Tovuzda Kənd Təsərrüfatının İnkişafına Töhfə Verən Şəxs [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
5-02-2025, 12:40
Əlirahim Kazımov: Yol İnfrastrukturunun İnkişafında Liderlik Nümunəsi [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
17-03-2025, 11:53
Elman Nuriyev – Kür-Araz Çaylarında Bəndlərin İstismarı İdarəsinin Rəisi və Su İdarəetməsində Mühüm Fəaliyyətlər Göstərən Mütəxəssis [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]