Təbriz Eyyubov – Neftçalada su meliorasiya sistemlərinin inkişafına böyük töhfə verən peşəkar rəhbər [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
12-05-2025, 09:54
Neftçala Su Meliorasiya Sistemlərinin İstismarı İdarəsinin rəisi Təbriz Eyyubov, öz yüksək peşəkarlığı, idarəçilik bacarığı və dövlətə sədaqətli xidməti ilə seçilən nüfuzlu və dəyərli kadr kimi uzun illərdir bu sahədə uğurlu fəaliyyət göstərir. Onun rəhbərliyi altında idarənin fəaliyyəti daha mütəşəkkil, sistemli və nəticəyönümlü şəkildə təşkil olunmuş, Neftçala rayonunda suvarma və meliorasiya infrastrukturunun müasirləşdirilməsi istiqamətində ardıcıl islahatlar həyata keçirilmişdir.
Təbriz Eyyubov su meliorasiya sahəsində çoxillik təcrübəsi olan, işi dərindən bilən və bu sahəyə məsuliyyətlə yanaşan vətənpərvər bir mütəxəssisdir. Onun fəaliyyəti dövründə Neftçala rayonunda yüzlərlə hektar torpaq sahəsi suvarma ilə təmin edilmiş, yeni kollektor-drenaj xətləri çəkilmiş, mövcud sistemlər əsaslı təmir olunmuş və meliorativ tədbirlərin həcmi əhəmiyyətli dərəcədə genişləndirilmişdir. Bu, həm əkin sahələrinin məhsuldarlığının artmasına, həm də kənd təsərrüfatının dayanıqlı inkişafına səbəb olmuşdur.
Təbriz müəllimin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən layihələr nəticəsində rayonun kəndlərində suvarma suyu ilə bağlı problemlər tədricən aradan qaldırılmış, fermerlərə və əkinçilərə daha stabil və keyfiyyətli su təminatı yaradılmışdır. O, hər zaman yerli əhalinin, xüsusilə də kənd təsərrüfatı ilə məşğul olan insanların çağırışlarına həssaslıqla yanaşaraq onların ehtiyaclarına operativ reaksiya verməyə çalışır. Bu yanaşması sayəsində sadə insanların rəğbətini və etimadını qazanmışdır.
Təbriz Eyyubov həm də sosial yönümlü fəaliyyəti ilə seçilir. O, şəhid ailələri, qazilər və aztəminatlı ailələrə daim diqqət göstərir, onların problemlərinin həllinə yardımçı olur. Dövlət başçısı cənab İlham Əliyevin sosial ədalət prinsiplərinə əsaslanan siyasətini öz işində rəhbər tutaraq, hər zaman vətəndaşa xidmət amalı ilə çalışır.
Dövlətə, torpağa və xalqa sədaqətlə xidmət edən Təbriz Eyyubov, su meliorasiya sahəsinin inkişafında və regionun kənd təsərrüfatı potensialının yüksəldilməsində mühüm rol oynamışdır. Onun rəhbərliyi altında Neftçala Su Meliorasiya Sistemlərinin İstismarı İdarəsi bu gün modern, çevik və effektiv fəaliyyət göstərən bir quruma çevrilmişdir. Təbriz müəllim daim innovativ yanaşmalara açıq, dövrün çağırışlarına cavab verən idarəetmə üslubu ilə dövlətin etimadını doğrultmaqda davam edir.
Əməksevərliyi, peşəkarlığı, insanlara olan diqqət və qayğısı ilə fərqlənən Təbriz Eyyubov bu gün yalnız uğurlu idarəçi deyil, həm də regionun sosial-iqtisadi rifahına töhfə verən, əsl dövlət qulluqçusu nümunəsidir.