Topalhəsənli, Şahsevən və Qaraqocalı kəndlərinin inkişafına xidmət edən dövlət qulluqçusu — Azər Kərimov [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
21-06-2025, 00:44
Kürdəmir rayonunun geniş ərazi dairələrindən biri olan Topalhəsənli inzibati ərazi dairəsi özündə Topalhəsənli, Şahsevən və Qaraqocalı kəndlərini birləşdirir. Bu kəndlər rayonun sosial-iqtisadi həyatında mühüm yer tutur. Sakinlərin rifah halının yüksəldilməsi, kənd təsərrüfatının və sosial infrastrukturun inkişafı istiqamətində həyata keçirilən işlərin mərkəzində Kürdəmir Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının Topalhəsənli kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəsi Azər Kərimovun yorulmaz əməyi dayanır. O, fəaliyyətində dövlətə sədaqəti, yüksək idarəçilik bacarığı və vətəndaş məmnuniyyətinə xidmət prinsipləri ilə fərqlənir.
Abadlıq və infrastruktur sahəsində görülən işlər
Azər Kərimovun rəhbərliyi ilə son illərdə Topalhəsənli, Şahsevən və Qaraqocalı kəndlərində abadlıq işləri geniş vüsət almışdır. Kəndlərarası və kənddaxili yollar təmir edilmiş, suvarma və içməli su xətləri bərpa olunmuş, elektrik və rabitə infrastrukturu müasirləşdirilmişdir. İctimai obyektlərin, parkların və istirahət guşələrinin yaradılması, yaşıllaşdırma işlərinin aparılması kəndlərin ümumi abad görkəminə yeni nəfəs gətirmişdir. Bütün bu işlər sakinlərin rahatlığını təmin etmək və kəndlərin daha müasir yaşayış məkanına çevrilməsi məqsədinə xidmət edir.
Sosial həssas qruplara dəstək
Azər Kərimov hər zaman şəhid ailələri, qazilər, müharibə veteranları və aztəminatlı ailələrin qayğısına qalmağı özünün vəzifə borcu hesab edir. Bayram günlərində və əlamətdar tarixlərdə bu ailələr ziyarət edilir, onlara mənəvi və maddi dəstək göstərilir. Onun təşəbbüsü ilə mütəmadi olaraq yardım aksiyaları təşkil olunur, ehtiyac sahibi ailələrin sosial vəziyyətinin yaxşılaşdırılması üçün müvafiq tədbirlər həyata keçirilir.
Açıq ünsiyyət və vətəndaş məmnuniyyəti
Azər Kərimov kənd sakinləri ilə daim ünsiyyətdədir, onların müraciətlərini şəxsən dinləyir, arzu və təkliflərinə həssas yanaşır. Müntəzəm olaraq keçirilən səyyar qəbullar, icma toplantıları kənd əhalisinin problemlərinin daha operativ həllinə imkan yaradır. Onun rəhbərliyi ilə kəndlərdə vətəndaş məmnuniyyətinin təmin edilməsi əsas prioritet kimi qarşıya qoyulmuşdur.
Prezident İlham Əliyevin siyasətinə dəstək
Azər Kərimov öz fəaliyyətində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən regional inkişaf proqramlarına tam sadiqdir. Kəndlərdə icra olunan infrastruktur və sosial layihələr Prezidentin sosial-iqtisadi inkişaf strategiyasının yerli miqyasda uğurlu icrasına əyani sübutdur. Azər müəllim kəndlərin müasir tələblərə cavab verən yaşayış məkanına çevrilməsi üçün böyük səylə çalışır.
Səmərəli fəaliyyəti, peşəkarlığı və vətəndaşlara həssas münasibəti ilə Azər Kərimov Topalhəsənli inzibati ərazi dairəsinə daxil olan kəndlərin inkişafına öz töhfəsini verən, dövlətə və xalqa layiqli xidmət göstərən nümunəvi dövlət qulluqçusudur. Onun fəaliyyəti kənd sakinləri tərəfindən yüksək qiymətləndirilir və böyük rəğbətlə qarşılanır.