Kürdəmir şəhərinin inkişafına töhfə verən nüfuzlu idarəçi — Rauf Abuşov [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
Kürdəmir şəhərinin sosial-iqtisadi inkişafına, abadlıq və quruculuq işlərinə, vətəndaş məmnuniyyətinin təmin olunmasına əzmlə xidmət edən şəxslərdən biri də Kürdəmir Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının Kürdəmir şəhəri inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəsi Rauf Abuşovdur. O, öz fəaliyyəti ilə şəhər sakinlərinin rifahının yaxşılaşdırılması, infrastrukturun müasirləşdirilməsi, sosial həssas təbəqələrin, o cümlədən şəhid ailələrinin və qazilərin qayğısına qalınması istiqamətində mühüm işlər görür.
Şəhərin abadlığı və infrastrukturun inkişafı
Rauf Abuşovun rəhbərliyi altında Kürdəmir şəhərində geniş abadlıq və quruculuq tədbirləri həyata keçirilir. Şəhər ərazisində yeni parklar salınır, mövcud yaşıllıqlar qorunur və artırılır, küçə və yollar təmir olunur, səkilər yenilənir. Şəhər infrastrukturunun müasirləşdirilməsi, su-kanalizasiya xətlərinin bərpası, işıqlandırma sistemlərinin təkmilləşdirilməsi istiqamətində konkret layihələr icra olunur. Bütün bu işlər şəhər sakinlərinin rahat və təhlükəsiz mühitdə yaşamasına xidmət edir.
Sosial dəstək və insanpərvərlik fəaliyyəti
Rauf Abuşov həmişə şəhid ailələrinə, qazilərə, müharibə iştirakçılarına və aztəminatlı ailələrə xüsusi diqqət və qayğı ilə yanaşır. O, bu ailələrin problemlərini şəxsən dinləyir, onların sosial məsələlərinin həlli üçün aidiyyəti qurumlarla birgə iş aparır. Əlamətdar bayram günlərində və dövlət əhəmiyyətli tarixlərdə Rauf Abuşov şəhid ailələrini, müharibə veteranlarını ziyarət edir, onlara mənəvi dəstək olur, müxtəlif yardımların göstərilməsini təşkil edir.
Sakinlərlə açıq dialoq və vətəndaş məmnuniyyəti
Rauf Abuşov fəaliyyətində daim açıq dialoqa üstünlük verir. Şəhər sakinləri ilə mütəmadi görüşlər keçirir, onların təklif və problemlərini dinləyir, operativ şəkildə həll yollarını axtarır. Vətəndaşların müraciətlərinin vaxtında və obyektiv həlli onun iş prinsipinin əsasını təşkil edir. Rauf müəllim şəhərin inkişafı üçün sakinlərin fikirlərini hər zaman nəzərə alır və bu baxımdan onun fəaliyyəti vətəndaşlar tərəfindən rəğbətlə qarşılanır.
İlham Əliyevin sosial-iqtisadi inkişaf strategiyasına dəstək
Rauf Abuşov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən sosial-iqtisadi inkişaf strategiyasını öz işində əsas yol xəritəsi kimi qəbul edir. Kürdəmir şəhərində icra olunan bütün layihələr dövlət başçısının verdiyi tapşırıqlara və qəbul etdiyi proqram sənədlərinə uyğun şəkildə gerçəkləşdirilir. Rauf müəllimin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən tədbirlər şəhərin müasir görkəm almasına, əhalinin həyat şəraitinin yüksəlməsinə xidmət edir.
Rauf Abuşov fəaliyyəti ilə Kürdəmir şəhərinin simasının gözəlləşdirilməsinə, şəhər sakinlərinin rifahının yaxşılaşdırılmasına, sosial həssas təbəqələrin müdafiəsinə və ümumilikdə şəhərin hərtərəfli inkişafına töhfə verən nüfuzlu dövlət məmurlarından biridir. Onun vətənə, dövlətə və xalqa xidmət edən fəaliyyəti Kürdəmir ictimaiyyəti tərəfindən yüksək qiymətləndirilir.