İlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və oğulları Heydər Əliyev noyabrın 8-də Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olublar.
Dövlət başçısı burada Azərbaycanın üçrəngli Bayrağını ucaldıb.
Sonra Prezident İlham Əliyev meydanda və Dövlət Bayrağı Muzeyində yaradılan şəraitlə tanış olub.
Qeyd edək, ki, Dövlət Bayrağı Muzeyi Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva tərəfindən 2010-cu il noyabrın 9-da açılıb. Muzey fəaliyyəti dövründə Azərbaycanın Dövlət bayrağı ilə yanaşı, ölkəmizdə müxtəlif dövrlərdə mövcud olan xanlıqların, dövlətlərin bayraqları əyani nümayiş etdirilib və gələn qonaqlara ətraflı məlumatlar verilib. Bundan başqa, muzeydə Azərbaycanın qədim və zəngin dövlətçilik tarixini əks etdirən 400 eksponat sərgilənib. Muzeyə gələn qonaqlara hər bir tarixi nümunə haqqında təfsilatlı məlumatlar verilib.
2017-ci ildə Dövlət Bayrağı Meydanında aparılan yenidənqurma və bərpa işləri ilə əlaqədar Dövlət Bayrağı Muzeyi də təmirə bağlanıb. Təmir-bərpa işlərinin aparıldığı illər ərzində muzeyin əməkdaşları eksponatların qorunması, saxlanılması, daha da zənginləşdirilməsi istiqamətində işlər görüb, eksponat sayını 431-ə çatdırıblar.
Təmir-bərpa işlərindən sonra yeni görkəmdə və tərtibatda fəaliyyətə başlayan Dövlət Bayrağı Muzeyində 44 günlük Vətən müharibəsinə həsr olunan “Zəfər qalereyası” adlı ekspozisiya nümayiş olunur. Qalereyada Müzəffər Ali Baş Komandan, Prezident İlham Əliyev tərəfindən işğaldan azad edilmiş ərazilərdə Dövlət bayrağının ucaldılması və Xankəndi şəhərində Vətən müharibəsindəki qələbənin üçüncü ildönümü ilə bağlı hərbi paradın fotoları sərgilənir.
Muzey altı sərgi salonundan ibarətdir.
A Sərgi salonunda ölkəmizin qədim və orta əsrlər dövrünə aid bayraqlar, bayraq ucluqları, hakimiyyət rəmzləri, sikkələr, silahlar və XIX əsr Azərbaycan şəhərlərinin gerbləri nümayiş olunur.
B Sərgi salonu Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti və Azərbaycan SSR dövrünü əhatə edir. Burada Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin parlamentində 1918-ci il dekabrın 7-də asılan Dövlət bayrağı, həmin dövrə aid fotoşəkillər, pul əskinazları, poçt markaları, eləcə də keçmiş Azərbaycan SSR-in bayraqları, gerbləri, müxtəlif illərdə qəbul olunan konstitusiyaları, pul əskinazları və poçt markaları təqdim edilir.
C Sərgi salonundakı eksponatlar isə müstəqillik dövrünü əhatə edir. Burada Ümummilli Lider Heydər Əliyevə həsr edilən xatirə medalları və poçt markaları, Azərbaycan Prezidentinin ştandartı, dövlətimizin orden və medalları, Azərbaycan Konstitusiyası, eləcə də, Vətən müharibəsinə həsr edilən orden və medallar, dünyanın ən hündür zirvələrinə sancılmış Dövlət bayrağı nümayiş etdirilir. Salonda Prezident İlham Əliyevin imzaladığı “Azərbaycan Respublikasının paytaxtı Bakı şəhərində Dövlət bayrağı meydanının yaradılması haqqında” 2007-ci il 17 noyabr tarixli və “Azərbaycan Respublikasının Dövlət Bayrağı Gününün təsis edilməsi haqqında” 2009-cu il 17 noyabr tarixli sərəncamlar, Ulu Öndər Heydər Əliyevin sədrliyi ilə keçirilən Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin 1990-cı il 17 noyabr tarixli Qərarından ibarət stend yerləşdirilib.
Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin bayraqları, medalları, emblem və şevronları isə muzeyin D salonunda sərgilənir.
E və F salonlarında Azərbaycanın hərbi qulluqçularının mərasim geyim formaları nümayiş olunur.
Bundan əlavə, Dövlət Bayrağı Muzeyindəki monitorlarda ölkəmizin qədim və orta əsrlər, Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti və Azərbaycan SSR dövrünə, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin Azərbaycanın dövlətçilik tarixindəki xidmətlərinə, Prezident İlham Əliyevin ordu quruculuğuna və Ali Baş Komandanlığı ilə Vətən müharibəsindəki tarixi qələbəyə həsr edilən videolar nümayiş olunur.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və oğulları Heydər Əliyev noyabrın 8-də Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olublar.
İlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənibİlham Əliyev Bakıda Dövlət Bayrağı Meydanında olub -  Yenilənib