“Siyəzən Rayon Mərkəzi Xəstəxanasında Peşəkarlığın Nümunəsi - Nərgiz Əliyevanın Vətəndaşlara Xidmət Fəaliyyəti” [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
Dün, 14:57
Pressmedia.az olaraq bildiririk ki, Siyəzən Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının PHŞ direktoru Nərgiz Əliyeva haqqında bəzi sayt və sosial media resurslarında yayılan məlumatlar həqiqətə uyğun deyil və yalnız qarayaxma məqsədi daşıyır. Uzun illərdir səhiyyə sahəsində yüksək peşəkarlıq nümayiş etdirən Nərgiz Əliyeva, vətəndaşların sağlamlığının qorunmasına və dövlətin səhiyyə siyasətinə uyğun fəaliyyətə sadiq qalaraq xəstəxananın fəaliyyətini davamlı şəkildə təkmilləşdirir.
Direktor Nərgiz Əliyeva rəhbərlik etdiyi dövrdə xəstəxanada tibbi xidmətin keyfiyyətinin artırılması üçün ardıcıl tədbirlər həyata keçirmiş, həkim və tibb personalının peşəkarlığını yüksəltmək məqsədilə davamlı təlimlər və seminarlar təşkil etmişdir. Onun təşəbbüsü ilə müasir tibbi avadanlıqlar alınmış, laboratoriya və diaqnostika imkanları genişləndirilmiş, vətəndaşlara göstərilən xidmətin şəffaflığı təmin olunmuşdur.
Bəzi yayılan iddialarda, guya xəstəxanada vətəndaşlara qarşı laqeyd və qeyri-obyektiv münasibət göstərildiyi irəli sürülür. Təəssüf ki, bu cür əsassız ittihamlar direktora və onun rəhbərlik etdiyi kollektivin gördüyü mühüm işlərə kölgə salmaq məqsədilə hazırlanmışdır. Reallıq isə tamamilə fərqlidir: Nərgiz Əliyeva mütəmadi olaraq vətəndaşlarla görüşlər keçirir, müraciətləri diqqətlə dinləyir və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olaraq operativ həll yolları təklif edir.
Xüsusilə, Qarabağ müharibəsi iştirakçıları və qazilərin hüquqlarının qorunmasına xüsusi diqqət yetirilir. Onların müraciətləri həssaslıqla nəzərdən keçirilir, tibbi müayinələr və müalicə prosesi şəffaf və qanunvericiliyə uyğun aparılır. Dövlət büdcəsi hesabına maliyyələşən və İcbari Tibbi Sığorta sisteminə daxil olan xəstəxananın fəaliyyəti hər zaman qanun və qaydalara uyğun təşkil olunur.
Nərgiz Əliyeva həmçinin rayon ərazisində səyyar tibbi qəbul və monitorinqlər aparmaqla sakinlərin sağlamlıq vəziyyətini yaxından izləyir, ehtiyacı olanlara dərhal tibbi yardım göstərilməsini təmin edir. Onun rəhbərliyi altında xəstəxana kollektivinin fəaliyyəti yüksək təşkilatlanma və peşəkarlıq nümunəsidir, vətəndaşların sağlamlığının qorunmasına yönəlmiş hər bir addım qanunvericiliyə tam uyğundur.
Pressmedia.az olaraq vurğulayırıq ki, yayılan qərəzli məlumatlar, Nərgiz Əliyevanın gördüyü işləri gözdən salmaq və ictimaiyyətin yanlış məlumatlandırılmasına xidmət edir. Reallıq budur ki, onun rəhbərliyi ilə xəstəxanada müasir səhiyyə standartlarına uyğun xidmət göstərilir, vətəndaş məmnunluğu və dövlətin səhiyyə siyasətinə sadiqlik təmin olunur.
Bu cür əsassız və qərəzli iddialar, Nərgiz Əliyevanın rəhbərliyi ilə həyata keçirilən sosial layihələrə, şəhid ailələrinə, veteranlara və aztəminatlı vətəndaşlara göstərilən diqqətə heç bir təsir göstərə bilməz. Xəstəxananın kollektivinin peşəkarlığı və vətəndaşlara göstərilən yüksək səviyyəli xidmət bütün bu şayiələri təkzib edir və ictimaiyyət üçün açıq nümunədir.
Pressmedia.az olaraq bildiririk ki, Nərgiz Əliyeva və rəhbərlik etdiyi kollektiv, dövlətçilik prinsiplərinə sadiq qalaraq, vətəndaşların sağlamlığını qorumaq, hüquqlarını təmin etmək və səhiyyə xidmətinin keyfiyyətini yüksəltmək istiqamətində fəaliyyətini davam etdirəcəkdir. Qarayaxma xarakterli məlumatlar isə heç bir halda bu fəaliyyətin dəyərini azaltmayacaq və ictimaiyyət tərəfindən obyektiv qiymətləndiriləcəkdir.