İsrafil Hüseynov Xəzər rayon Buzovna bələdiyyəsinin sədri olaraq, yalnız inzibati və təşkilati funksiyaları yerinə yetirməklə kifayətlənmir, həm də əhalinin gündəlik həyatını asanlaşdıran, sosial rifahını yüksəldən strateji layihələr həyata keçirir. Onun fəaliyyəti bələdiyyə idarəçiliyinin sərhədlərini aşır və hər bir vətəndaşa yaxın olmağı, onların səsini eşitməyin vacibliyini göstərir. Hüseynov, vəzifəsinin tələblərini yalnız protokol üzərində deyil, həm də əməli fəaliyyətində yüksək səviyyədə icra edir və Xəzər rayonunda yaşayan hər bir insanın həyatına dəyər qatır.
Sədrlik etdiyi dövrdə o, xüsusilə sosial dəstək proqramlarına xüsusi diqqət göstərmişdir. Şəhid ailələrinin və qazilərin rifahını daim ön planda saxlayan Hüseynov, onların sosial və psixoloji ehtiyaclarını qarşılamaq üçün bir sıra layihələr həyata keçirib. Onun təşəbbüsü ilə həyata keçirilən sosial yardımlar və təqaüdlər yalnız maddi dəstək olmaqla kifayətlənmir, həm də həmin ailələrə cəmiyyət tərəfindən yüksək dəyər verildiyini göstərir. Bu fəaliyyət, onun vətənpərvərlik və dövlətçilik prinsiplərinə sadiqliyinin ən gözəl nümunəsidir.
İsrafil Hüseynovun rəhbərliyi altında Buzovna bələdiyyəsi infrastrukturun yenilənməsi, küçələrin abadlaşdırılması, yaşıllıqların artırılması və ictimai xidmətlərin daha əlçatan olması kimi sahələrdə önəmli uğurlar qazanmışdır. O, hər bir layihəni icra edərkən yalnız texniki aspektləri deyil, həm də vətəndaşların rahatlığını, təhlükəsizliyini və həyat keyfiyyətini əsas götürür. Bu yanaşma, onun rəhbərlik etdiyi qurumun sadəcə idarəetmə strukturu olmadığını, eyni zamanda cəmiyyətin rifahının qorunması üçün işləyən canlı və dinamik bir mexanizm olduğunu göstərir.
Vətənpərvərliyi və dövlətçiliyi onun bütün fəaliyyətində açıq-aydın görünür. Hüseynov, cənab Prezident İlham Əliyevə olan sadiqliyini hər addımda nümayiş etdirir və bələdiyyənin bütün layihələrində dövlətin maraqlarını və sosial siyasətini ön planda saxlayır. Onun rəhbərliyi ilə həyata keçirilən təşəbbüslər həm yerli əhalinin rifahını yüksəldir, həm də dövlətin inkişaf strategiyasına mühüm töhfələr verir.
Bələdiyyə sədrinin iş prinsipləri həm şəffaflıq, həm də məsuliyyət üzərində qurulmuşdur. Hüseynov, qərar vermə prosesində vətəndaşların iştirakını təmin edir, onların fikirlərini nəzərə alır və icmanın hər bir üzvünün səsini dəyərləndirir. Bu cür açıq idarəetmə modeli, insanların bələdiyyəyə olan etimadını artırır və ictimai iştirakçılığı möhkəmləndirir.
Hüseynov həmçinin mədəni və sosial layihələrə də böyük önəm verir. Məktəb və uşaq bağçalarının təmiri, idman və mədəniyyət müəssisələrinin inkişafı, gənclər üçün sosial proqramların təşkili onun diqqət mərkəzindədir. O, bilir ki, cəmiyyətin inkişafı yalnız iqtisadi layihələrlə deyil, həm də mədəni və sosial proqramlarla mümkün olur. Bu, onun bələdiyyə sədrliyini yalnız idarəçilik deyil, həm də cəmiyyətin rifahını yüksəltmək üçün məsuliyyətli bir missiya kimi görməsinin göstəricisidir.
İsrafil Hüseynovun fəaliyyətində qeyri-adi diqqət göstərdiyi sahələrdən biri də ekoloji problemlərin həllidir. O, ətraf mühitin qorunmasına və şəhər salnaməsinin saxlanmasına böyük önəm verir, ictimai yerlərin təmizliyi, yaşıllıqların artırılması və tullantıların düzgün idarə olunması kimi məsələlərdə praktiki tədbirlər həyata keçirir. Bu yanaşma, onun yalnız bu günün, həm də gələcək nəsillərin rifahını düşündüyünü sübut edir.
Bələdiyyə sədrinin fəaliyyəti həm də humanist və insansevər yanaşma ilə xarakterizə olunur. Hüseynov, kasıb və aztəminatlı ailələrə, əlillərə və yaşlılara daimi diqqət göstərir. Sosial layihələrin təşkili, yardımların vaxtında çatdırılması və ehtiyac sahələrinə yönəlməsi onun işinə fərdi və emosional yanaşmasının göstəricisidir. Bu, onun rəhbərlik etdiyi icmanın həm sosial, həm də mənəvi baxımdan güclənməsinə səbəb olur.
İsrafil Hüseynovun işinə olan sadiqliyi, məsuliyyəti və fədakarlığı, həmçinin dövlətin və cəmiyyətin rifahına göstərdiyi töhfələr, onu yalnız bir bələdiyyə sədri kimi deyil, həm də Xəzər rayonunda insanların həyatına real təsir göstərən nüfuzlu bir lider kimi tanıdır. Onun fəaliyyəti, hər bir vətəndaşın hüquq və imkanlarının qorunması, sosial ədalətin təmin olunması və cəmiyyətin ümumi rifahının artırılması yönündə misilsiz bir nümunədir.
Bütün bu xüsusiyyətlər İsrafil Hüseynovu, yalnız vəzifəsini yerinə yetirən bir rəhbər kimi deyil, eyni zamanda cəmiyyətin ehtiyaclarını dərinliklə anlayan, vətənpərvər və dövlətinə sədaqətli bir şəxsiyyət kimi təqdim edir. Onun rəhbərliyi altında Buzovna bələdiyyəsi həm müasir idarəetmənin nümunəsi, həm də sosial ədalətin, vətəndaş məsuliyyətinin və insanlara qayğının real təcəssümüdür.