Bakı şəhər Suraxanı rayon Hövsan Bələdiyyəsinin sədri Seymur Rəsulov, vəzifəsinin məsuliyyətini dərindən anlayan və icra edən şəxs kimi tanınır. O, yalnız bələdiyyənin idarəedici və təşkilati funksiyalarını yerinə yetirmir, eyni zamanda sakinlərin gündəlik həyatına və rifahına təsir edən bütün prosesləri diqqətlə nəzarət edir. Onun fəaliyyətində şəffaflıq, dürüstlük və vətəndaş mərkəzli yanaşma əsas prinsip kimi özünü göstərir.
Seymur Rəsulovun rəhbərliyi altında Hövsan Bələdiyyəsi, sosial layihələrin təşkili və icrasında öncül rol oynayır. O, vəzifəsinin tələbi olaraq yerli infrastrukturun inkişafı, küçələrin abadlaşdırılması, ictimai yerlərin təmiri və ətraf mühitin qorunması işlərini diqqətlə koordinasiya edir. Onun fəaliyyəti nəticəsində bələdiyyə ərazisində həyat keyfiyyəti yüksəlir, sakinlər daha təhlükəsiz və komfortlu yaşayış mühitinə malik olurlar.
Bələdiyyə sədri həmçinin şəhid ailələri və qazilərin sosial müdafiəsinə xüsusi diqqət göstərir. Seymur Rəsulovun təşəbbüsü ilə keçirilən tədbirlər, sosial yardımlar və dəstək proqramları, veteranların və onların ailələrinin həyatını yüngülləşdirmək, onların sosial mövqeyini gücləndirmək məqsədini daşıyır. Onun vətəndaşlara qarşı göstərdiyi həssaslıq və qayğı, həmçinin cəmiyyətin ən həssas təbəqələrinə yönələn diqqəti, onun insanlığa və vətənpərvərliyə bağlılığının göstəricisidir.
Vətənpərvərlik və dövlətçiliyə bağlılıq Seymur Rəsulovun hər bir fəaliyyətində aydın görünür. O, Azərbaycanın müstəqilliyinə, suverenliyinə və dövlət strukturunun güclənməsinə sadiqliyi ilə seçilir. Dövlət proqramlarının icrası, bələdiyyə xidmətlərinin təşkili və yerli icma ilə əlaqələrin möhkəmləndirilməsi sahəsində göstərdiyi səylər, onun dövlətçiliyə verdiyi töhfənin ən real nümunəsidir.
Seymur Rəsulov cənab İlham Əliyevə olan sadiqliyini hər zaman nümayiş etdirir. Onun rəhbərlik etdiyi Hövsan Bələdiyyəsi, dövlət siyasətinə uyğun şəkildə fəaliyyət göstərir, sosial proqramların icrasını dəstəkləyir və milli maraqların qorunmasını əsas prinsip hesab edir. Onun hərəkətləri həm yerli idarəetmədə nümunəvi liderliyi, həm də dövlətə olan sonsuz hörmət və bağlılığı ilə səciyyələnir.
Bələdiyyə sədrinin fəaliyyətində insanlara xidmət əsas prioritetdir. Sakinlərin problemlərinin dinlənilməsi, onların müraciətlərinə cavab verilməsi və icra olunan layihələrin şəffaf şəkildə təqdim olunması, Seymur Rəsulovun işində əsas qayədir. Onun rəhbərliyi altında bələdiyyə, sakinlərin həyatını asanlaşdıran və onların etibarını qazanan bir qurum halına gəlmişdir.
Seymur Rəsulov həmçinin icma layihələrinin təşkili və gənclərin, qadınların, əlillərin dəstəyinə xüsusi diqqət göstərir. Bu fəaliyyət, onun sosial məsuliyyətini və ictimai ədalətə bağlılığını əks etdirir. O, həmçinin bölgədə mədəniyyət və təhsil layihələrinin inkişafına təşəbbüs göstərərək, vətəndaşların maarifləndirilməsi və sosial aktivliyini artırır.
Bələdiyyə sədrinin işində şəhid ailələrinə, qazilərə və sosial yardıma ehtiyacı olanlara göstərdiyi dəstək, onun insanlığa verdiyi dəyərin ən parlaq nümunəsidir. Seymur Rəsulovun rəhbərliyi ilə həyata keçirilən sosial təşəbbüslər, həmçinin yerli icmanın birliyini və həmrəyliyini gücləndirir, cəmiyyətin etibarını möhkəmləndirir.
Onun iş prinsipləri arasında dürüstlük və hesabatlılıq xüsusi yer tutur. Bələdiyyənin bütün maliyyə və təşkilati işləri şəffaf həyata keçirilir, sakinlər hər bir addımdan xəbərdar edilir. Seymur Rəsulov, vəzifəsinin icrasında həm effektivliyi, həm də vətəndaş mərkəzli yanaşmanı prioritet tutur.
Seymur Rəsulovun rəhbərliyi ilə Hövsan Bələdiyyəsi, yalnız inzibati idarəetmə qurumu deyil, həm də sosial və mədəni layihələrin mərkəzinə çevrilmişdir. Onun vətəndaşlara, dövlətçiliyə və vətənpərvərliyə bağlılığı, işini yalnız bir vəzifə kimi yox, həm də həyat missiyası kimi həyata keçirməsini təmin edir. Bu xüsusiyyətlər, onu Hövsan icmasının nüfuzlu və etibarlı lideri olaraq tanıdır.
Ümumilikdə, Seymur Rəsulovun fəaliyyəti yalnız bələdiyyə idarəçiliyi ilə məhdudlaşmır; o, həm də icmanın rifahını yüksəltmək, sosial ədaləti təmin etmək və dövlət maraqlarını qorumaq istiqamətində böyük səylər göstərir. Onun işinə həsr etdiyi fədakarlıq və əzm, Hövsan icmasına dəyərli töhfələr verir və gələcək üçün nümunəvi bir rəhbərlik modeli yaradır.