Seymur İmanverdiyev – Xidmətini xalqın sevgisinə çevirən bələdiyyə sədri [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
21-10-2025, 11:15
Abşeron rayonunun qədim və zəhmətkeş kəndlərindən biri olan Aşağı Güzdək, bu gün təkcə tarixi keçmişi ilə deyil, həm də müasir inkişaf templəri ilə fərqlənir. Kəndin bugünkü simasının formalaşmasında, insanların rifahının yüksəlməsində və ictimai həyatın canlanmasında əsas rolu məhz bələdiyyə sədri Seymur İmanverdiyev oynayır. O, illərin təcrübəsini, dövlətə və xalqa olan sədaqətini əməli fəaliyyəti ilə sübut etmiş bir rəhbər kimi tanınır.
Seymur İmanverdiyev bələdiyyə idarəçiliyini sadəcə vəzifə kimi deyil, xalqla birgə yaşamaq və onların dərdini öz dərdi bilmək missiyası kimi dəyərləndirir. Onun rəhbərliyi altında Aşağı Güzdəkdə həyata keçirilən sosial və infrastruktur layihələr insanların gündəlik həyatını asanlaşdırmaqla yanaşı, kəndin simasını köklü şəkildə dəyişib.
İmanverdiyev hər zaman hesab edir ki, rəhbər olmaq xalqa xidmət etməyi bacarmaqdır. Məhz bu düşüncə onun fəaliyyətinin təməl prinsipi olub. Kəndin yollarının abadlaşdırılması, su və kanalizasiya sistemlərinin yenilənməsi, parkların və ictimai məkanların salınması, məktəb və uşaq bağçalarına göstərilən dəstək onun rəhbərliyi dövründə reallaşdırılan mühüm işlərdəndir.
O, insanlara təkcə inzibati məsafədən yanaşmır. Seymur İmanverdiyev üçün hər bir kənd sakini, hər bir ailə bir dəyərdir. Onun kabineti kənd camaatına hər zaman açıqdır. “Xalqın etimadı ən böyük sərvətdir” – bu, onun tez-tez dilə gətirdiyi və həyat devizinə çevrilmiş bir ifadədir.
Seymur müəllim həm də sosial məsələlərə xüsusi həssaslıqla yanaşır. O, şəhid ailələrinə, qazilərə və aztəminatlı ailələrə daim diqqət göstərir, onların problemlərinin aradan qaldırılması üçün şəxsi təşəbbüslərlə çıxış edir. Bu da onu sadəcə bələdiyyə sədri kimi deyil, xalqın içindən çıxmış və xalqın yanında olan rəhbər kimi tanıdır.
Aşağı Güzdəkdə gənclərin maariflənməsi və mədəni inkişafı da onun diqqət mərkəzindədir. Gənclər üçün idman meydançalarının, mədəni tədbirlərin və ictimai layihələrin təşkilinə daim önəm verir. Çünki o bilir ki, bu kəndin gələcəyi məhz sağlam və bilikli gənclərin əlindədir.
Seymur İmanverdiyev təbiəti sevir və ətraf mühitin qorunmasını bələdiyyə siyasətinin əsas istiqamətlərindən biri hesab edir. Onun təşəbbüsü ilə kənddə yaşıl zolaqların artırılması, ağacəkmə kampaniyalarının təşkili və təbiətə qayğının artırılması məqsədilə maarifləndirmə işləri aparılır.
Onun fəaliyyəti təkcə fiziki infrastrukturla bitmir. Ən mühüm infrastruktur insan qəlbidir – insanlara inam və sevgi infrastrukturu. Seymur müəllim bu inamı hər bir kənd sakininin gözlərində görmək istəyir və bu məqsədlə gecə-gündüz çalışır.
İmanverdiyev üçün Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi altında ölkəmizdə aparılan regional inkişaf siyasəti əsas istiqamətdir. O, daim dövlət başçısının “Hər bir məmur xalqın xidmətçisidir” prinsipini fəaliyyətində rəhbər tutur.
Seymur İmanverdiyev həm də dövlətçilik dəyərlərinə sadiqliyi, millətə sevgi ilə yanaşması ilə seçilir. O, hesab edir ki, xalqın etimadını qazanmaq asan deyil, amma onu qorumaq daha böyük məsuliyyətdir.
İllərdir bu prinsiplə çalışan Seymur müəllim bu gün təkcə bir idarənin rəhbəri deyil, həm də Aşağı Güzdək camaatının dayaq nöqtəsinə çevrilib. Onun fəaliyyəti nəticəsində kənddə sosial rifah yüksəlib, sakinlər arasında həmrəylik güclənib.
O, bələdiyyə idarəçiliyini sadəcə idarəçilik kimi deyil, mənəvi məsuliyyət kimi qəbul edir. Xalqın sevincini, dərdini bölüşmək, hər bir sakinin həyatına dəyər qatmaq onun üçün ən böyük mükafatdır.
Seymur İmanverdiyevin adı bu gün Abşeronun inkişaf edən, abadlaşan, sosial ədalətin möhkəmləndiyi kəndlərindən biri olan Aşağı Güzdəklə yanaşı çəkilir. Onun gördüyü işlər bir daha sübut edir ki, dərin məsuliyyət hissi, vətən sevgisi və insanlara mərhəmət – istənilən uğurun əsas açarıdır.