Bərdə şəhər 10 saylı körpələr evi-uşaq baxçasının müdiri Leyla Məmmədova uzun illərdir ki, uşaqların tərbiyəsi, təhsili və şəxsiyyət kimi formalaşması istiqamətində yüksək səviyyəli fəaliyyət göstərir. Onun rəhbərliyi altında bağça, uşaqların fiziki, əqli və sosial inkişafını təmin edən müasir və şəffaf idarəetmə sistemi ilə çalışır. Leyla xanım uşaqların sağlamlığına və təhlükəsizliyinə xüsusi diqqət yetirir, həmçinin təlim-tərbiyə prosesində innovativ metodlardan istifadə edərək onların yaradıcılıq qabiliyyətlərini inkişaf etdirir.
Bu gün, sentyabrın 15-də Azərbaycanda Bilik Günüdür və ölkənin bütün təhsil müəssisələrində yeni tədris ili başlayır. Leyla Məmmədova və onun rəhbərlik etdiyi komanda, körpələr evində uşaqların zəngin və sağlam təhsil mühitində böyüməsini təmin edir. O, hər bir uşağa fərdi yanaşma tətbiq edir, onların emosional və sosial bacarıqlarını inkişaf etdirmək üçün müxtəlif layihələr və əyləncəli proqramlar həyata keçirir.
Müdürün təşəbbüsü ilə bağçanın infrastrukturu müasirləşdirilmiş, oyun meydançaları və tədris otaqları uşaqların rahat və təhlükəsiz şəraitdə təlim almasını təmin edəcək səviyyədə qurulmuşdur. Leyla Məmmədova həmçinin valideynlərlə sıx əməkdaşlıq edir, onların uşaqların inkişafında aktiv iştirakını dəstəkləyir və maarifləndirici görüşlər təşkil edir.
Uşaq baxçasının fəaliyyətində sosial məsuliyyət və vətənpərvərlik də ön plandadır. Leyla Məmmədova şəhid ailələrinin uşaqlarına və aztəminatlı ailələrdən olan uşaqlara xüsusi diqqət göstərir, onların sosial inteqrasiyasını və xoşbəxt uşaqlıq keçirməsini təmin edir.
Leyla Məmmədova, tərbiyəçi heyəti ilə birlikdə, uşaqlar üçün yalnız təhsil ocağı deyil, həm də onların sevgi, qayğı və diqqət gördüyü ikinci ev yaratmışdır. Onun rəhbərliyi və fədakarlığı sayəsində Bərdə şəhər 10 saylı körpələr evi-uşaq baxçası, uşaq təhsilinin və tərbiyəsinin inkişafında parlaq nümunəyə çevrilmişdir.