Yenikəndlilərin etimadını doğruldan rəhbər – Nizami Tahirov [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
Qəbələ rayonunun sosial-iqtisadi və ictimai həyatında bələdiyyələrin rolu danılmazdır. Bu kontekstdə Qəbələ Yenikənd Bələdiyyəsinin sədri Nizami Tahirovun fəaliyyəti xüsusi qeyd olunmalıdır. Onun rəhbərliyi ilə həyata keçirilən layihələr, sosial təşəbbüslər və ictimai işlər kəndin inkişafına, insanların rifahına və dövlətçilik ənənələrinin möhkəmləndirilməsinə xidmət edir.
İdarəçilikdə şəffaflıq və məsuliyyət
Nizami Tahirov uzun illərdir ki, yerli özünüidarəetmə orqanlarında səmərəli fəaliyyəti ilə tanınır. O, bələdiyyə işinin təşkilində şəffaflığı, məsuliyyəti və hesabatlılığı əsas prinsip kimi qəbul edib. Kənd sakinlərinin müraciətləri ilə daim maraqlanması, onların problemlərinin həllində yaxından iştirak etməsi, rəhbərlik etdiyi bələdiyyənin fəaliyyətinə inamı daha da artırıb.
Sosial rifaha xidmət edən təşəbbüslər
Onun rəhbərliyi dövründə Yenikənd kəndində bir sıra sosial layihələr həyata keçirilib. Suvarma kanallarının təmizlənməsi, kənd daxili yolların abadlaşdırılması, məişət tullantılarının vaxtında yığılması və ərazinin ekoloji təmizliyinin qorunması diqqət mərkəzində saxlanılır. Uşaqlar və gənclər üçün idman meydançalarının yaradılması, kənd məktəbinin dəstəklənməsi və müxtəlif sosial aksiyaların təşkili Nizami Tahirovun fəaliyyəti nəticəsində reallaşıb.
Azərbaycanın Vətən müharibəsində qazandığı möhtəşəm qələbədən sonra şəhid ailələrinə və qazilərə göstərilən dövlət qayğısı hər bir vəzifə sahibindən nümunəvi münasibət tələb edir. Nizami Tahirov bu məsələdə də fəallığı ilə seçilir. O, kənddə yaşayan şəhid ailələrinin, müharibə veteranlarının və aztəminatlı ailələrin qayğılarının azaldılması üçün bələdiyyə imkanlarından istifadə edir, onların sosial-məişət problemlərinin həllinə xüsusi önəm verir.
Dövlət siyasətinə sadiqlik
Nizami Tahirov öz fəaliyyətini hər zaman dövlət başçısı İlham Əliyevin müəyyən etdiyi inkişaf strategiyasına uyğun qurur. Prezidentin kənd təsərrüfatının inkişafı, regionlarda sosial rifahın yüksəldilməsi və vətəndaşların məmnunluğunun artırılması istiqamətində verdiyi tapşırıqlar Yenikənd bələdiyyəsinin gündəlik işində prioritet təşkil edir.
Gələcəyə baxış
Nizami Tahirov kəndin gələcək inkişafını təmin etmək üçün yeni layihələrin üzərində işləyir. Əkin sahələrinin səmərəli istifadəsi, kənd təsərrüfatı məhsullarının bazarlara çıxarılması, turizm potensialının artırılması istiqamətində atılan addımlar kənd əhalisinin gəlirlərinin artmasına və ümumi rifahın yüksəlməsinə xidmət edir.
Beləliklə, Nizami Tahirov yalnız Qəbələ Yenikənd Bələdiyyəsinin sədri kimi deyil, həm də kəndin hər bir sakininin yaxın dostu, qayğıkeşi və problemlərinin həllinə çalışan əsl rəhbər kimi tanınır. Onun fəaliyyəti göstərir ki, səmərəli idarəçilik, şəffaflıq və xalqa bağlılıq bələdiyyə rəhbərliyinin əsas dayaqlarıdır.