Qəbələ şəhəri Azərbaycanın ən qədim və tarixi bölgələrindən biri olmaqla yanaşı, bu gün müasir turizm mərkəzi kimi də tanınır. Şəhərin abadlaşdırılması, infrastrukturun yenilənməsi, sosial-iqtisadi inkişafın təmin olunması istiqamətində atılan addımlarda bələdiyyələrin rolu olduqca mühümdür. Bu sahədə xüsusi fəallıq göstərənlərdən biri də Qəbələ şəhər bələdiyyəsinin sədri Ramin Əliyevdir. Onun rəhbərliyi ilə həyata keçirilən layihələr, əhaliyə yaxın fəaliyyət prinsipi və şəhərin gələcək inkişafına yönəlmiş təşəbbüslər diqqətəlayiqdir.
Sosial rifah və əhalinin ehtiyaclarına həssas yanaşma
Ramin Əliyev bələdiyyə sədri kimi hər zaman şəhər sakinlərinin sosial problemlərinə diqqətlə yanaşır. Onun rəhbərliyi dövründə aztəminatlı ailələrin dəstəklənməsi, şəhid ailələri və qazilərə xüsusi diqqətin göstərilməsi prioritet istiqamətlərdən birinə çevrilmişdir. Qəbələdə yaşayan sosial həssas qruplara ərzaq yardımlarının göstərilməsi, mənzil-məişət şəraitlərinin yaxşılaşdırılması istiqamətində müxtəlif təşəbbüslər həyata keçirilir.
Eyni zamanda, şəhərdə sosial infrastrukturun möhkəmləndirilməsi üçün mühüm layihələr icra olunur. Uşaq bağçalarının, məktəblərin və idman meydançalarının abadlaşdırılması, yeni istirahət parklarının salınması əhalinin həyat keyfiyyətini yüksəldən mühüm amillərdəndir.
Abadlıq və ekoloji layihələr
Ramin Əliyevin rəhbərliyi ilə bələdiyyənin işində şəhərin abadlaşdırılması xüsusi yer tutur. Qəbələ turizm şəhəri kimi daim minlərlə qonaq qəbul etdiyindən, küçə və prospektlərin təmizliyi, yaşıllaşdırma tədbirlərinin həyata keçirilməsi və şəhərin müasir görünüşünün qorunması ön plandadır. Bu məqsədlə yeni yaşıllıq zolaqları salınmış, çiçək güşələri və istirahət məkanları yaradılmışdır.
Ekoloji tarazlığın qorunması üçün Ramin Əliyev təbiətə dost layihələrə dəstək verir. Çayların və su mənbələrinin qorunması, tullantıların idarə olunması, təmizliyin daimi nəzarətdə saxlanılması şəhərin ekoloji mühitinin yaxşılaşdırılmasına xidmət edir.
İqtisadi inkişaf və yerli sahibkarlığa dəstək
Qəbələ şəhərinin iqtisadi inkişafında bələdiyyə mühüm rol oynayır. Ramin Əliyev yerli sahibkarlığın dəstəklənməsi, kiçik və orta biznesin inkişafı üçün imkanların artırılmasına xüsusi diqqət göstərir. Şəhərdə kənd təsərrüfatı məhsullarının satış yarmarkalarının təşkili, fermerlərin dəstəklənməsi və yeni iş yerlərinin yaradılmasına yönəlmiş təşəbbüslər həyata keçirilir.
Turizmin inkişafı isə Qəbələnin əsas üstünlüklərindən biridir. Ramin Əliyev bu istiqamətdə də şəhərin imkanlarının genişləndirilməsinə, yeni turizm marşrutlarının yaradılmasına və qonaqlar üçün rahat şəraitin təmin olunmasına dəstək verir.
İctimai həmrəylik və dövlət siyasətinə sadiqlik
Ramin Əliyev fəaliyyətində hər zaman dövlət siyasətinə sadiq mövqeyi ilə seçilir. O, ölkə rəhbərliyinin müəyyən etdiyi inkişaf strategiyasını Qəbələ şəhərində uğurla tətbiq edir. Dövlət və bələdiyyə orqanları arasında sıx əməkdaşlıq təmin olunur ki, bu da görülən işlərin daha səmərəli həyata keçirilməsinə imkan yaradır.
Eyni zamanda, o, ictimaiyyətlə sıx əlaqədə işləyir. Şəhər sakinlərinin təklif və şikayətləri diqqətlə dinlənilir, problemlərin operativ həllinə çalışılır. Bu isə Ramin Əliyevin idarəçiliyində şəffaflıq və vətəndaşa yaxınlığın əsas prinsiplərdən biri olduğunu göstərir.
Qəbələ şəhər bələdiyyəsinin sədri Ramin Əliyevin fəaliyyəti şəhərin inkişafında mühüm rol oynayır. Onun rəhbərliyi ilə Qəbələ həm sosial rifah, həm də iqtisadi potensial baxımından yeni mərhələyə qədəm qoyur. Abadlıq işləri, sosial dəstək layihələri, sahibkarlığa verilən imkanlar və turizmin inkişafına göstərilən diqqət şəhərin gələcək perspektivlərini daha da gücləndirir.