Mirzağa Hümbətov – Sabirabad Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının peşəkar və məsuliyyətli köməkçisi [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
29-07-2025, 11:00
Sabirabad rayonu ölkəmizin sosial-iqtisadi və mədəni inkişafında xüsusi rola malik bölgələrdən biridir. Bu rayonda həyata keçirilən dövlət siyasətinin yerli səviyyədə effektiv icrası, vətəndaş məmnuniyyətinin təmin edilməsi və ictimai xidmətlərin yüksək səviyyədə təşkili üçün Sabirabad Rayon İcra Hakimiyyətinin kollektivi daim yorulmadan çalışır. Həmin kollektivin ən məsuliyyətli üzvlərindən biri də İcra Hakimiyyəti başçısının köməkçisi Mirzağa Hümbətovdur.
İdarəçilikdə dəqiqlik və məsuliyyət
Mirzağa Hümbətov icra başçısının köməkçisi kimi fəaliyyətində məsuliyyət, operativlik və dəqiqlik prinsipləri ilə fərqlənir. Onun əsas vəzifələrindən biri rayon rəhbərliyi ilə vətəndaşlar arasında səmərəli əlaqələrin qurulması, müraciətlərin operativ və ədalətli şəkildə cavablandırılmasıdır. Mirzağa Hümbətov vətəndaş qəbullarının təşkili, problemlərin dinlənilməsi və həlli istiqamətində xüsusi fəallıq nümayiş etdirir.
Sosial dəstək və vətəndaşlarla sıx ünsiyyət
Onun fəaliyyəti yalnız inzibati işlərlə məhdudlaşmır. Şəhid ailələri və qazilər, müharibə veteranları, aztəminatlı ailələr Mirzağa Hümbətovun diqqət mərkəzindədir. O, bu kateqoriyadan olan vətəndaşların problemlərinə həssaslıqla yanaşır, onlara dövlət dəstəyinin göstərilməsi istiqamətində mühüm addımlar atır. Bayram və xüsusi əlamətdar günlərdə şəhid ailələri və qazilərlə görüşlər keçirməsi onun humanist və vətənpərvər şəxsiyyət olmasının bariz nümunəsidir.
İctimai tədbirlərdə fəallıq
Mirzağa Hümbətov həmçinin Sabirabad rayonunda keçirilən ictimai-siyasi və mədəni tədbirlərdə fəal iştirak edir. Dövlət başçısının tapşırıqlarının və mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının qərarlarının icrasında yüksək intizam və operativlik nümayiş etdirir. Onun koordinasiya fəaliyyəti nəticəsində müxtəlif layihələrin həyata keçirilməsi daha səmərəli təşkil olunur.
Peşəkarlıq və kollektivdə nüfuz
Kollektivdə öz peşəkarlığı, işgüzarlığı və səmimi münasibəti ilə seçilən Mirzağa Hümbətov həm əməkdaşları, həm də vətəndaşlar arasında böyük hörmət qazanıb. Onun idarəçilikdə müasir yanaşmaları, insanlarla ünsiyyətdə həssas və diqqətli davranışı onu nümunəvi dövlət qulluqçularından biri kimi fərqləndirir.
Yekun qiymətləndirmə
Mirzağa Hümbətovun fəaliyyəti Sabirabad rayonunun sosial və iqtisadi inkişafı istiqamətində atılan addımların daha səmərəli icrasına xidmət edir. Onun vətəndaşlarla birbaşa təmasda olan iş üslubu, humanist yanaşması və dövlətə sədaqəti onu bu sahədə etibarlı və dəyərli kadr kimi tanıdır.
19-03-2025, 12:00
Mirzağa Hümbətov – Sabirabad Rayon İcra Hakimiyyəti Başçısının Fədakar və Peşəkar Köməkçisi [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
22-12-2024, 11:14
Mirzağa Hümbətov: Sabirabadın İnkişafına və Sosial Ədalətə Həsr Olunan Fədakar Xidmət [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
18-10-2024, 10:54
Mirzağa Hümbətov: Müstəqil və taleyinin sahibi olan dövlətimiz qürur mənbəyimizdir [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]