Azərbaycanın regionlarında sosial-iqtisadi inkişafın əsas aparıcı qüvvələrindən biri yerli özünüidarəetmə orqanlarıdır. Bu baxımdan Ağdaş rayonunun Dəhnəxəlil kənd bələdiyyəsinin sədri Ayaz Abdullayev öz fəaliyyəti ilə seçilir. Onun rəhbərliyi altında kəndin sosial və infrastruktur inkişafı istiqamətində mühüm addımlar atılıb, vətəndaşların rifahının yüksəldilməsinə xidmət edən layihələr uğurla icra olunub.
Ayaz Abdullayev kənddə yolların təmiri, su və kanalizasiya xətlərinin yenilənməsi, küçələrin işıqlandırılması kimi əsas infrastruktur məsələlərinin həllini diqqət mərkəzində saxlayır. Onun təşəbbüsü ilə kənd ərazisində abadlıq işləri aparılıb, yaşıllıq zolaqları salınıb, istirahət guşələri yaradılıb və kəndin ümumi görünüşü müasir tələblərə uyğunlaşdırılıb.
Ayaz Abdullayev vətəndaşlarla sıx təmasda olan, onların problemlərini dinləyən və həll yolları axtaran bir rəhbər kimi tanınır. Kənd sakinlərinin müraciətlərinə diqqətlə yanaşması, sosial problemlərin həlli istiqamətində atdığı addımlar vətəndaş məmnuniyyətini artırıb.
Ayaz Abdullayevin fəaliyyətində şəhid ailələri və qazilərə qayğı xüsusi yer tutur. Onun təşəbbüsü ilə bu kateqoriyadan olan ailələr mütəmadi ziyarət olunur, onların sosial problemlərinin həlli üçün dəstək göstərilir. Bayram günlərində və xüsusi tarixlərdə onlara mənəvi və maddi yardımlar təqdim olunur ki, bu da onun insanpərvərliyini göstərən mühüm nüanslardandır.
Ayaz Abdullayev yalnız dövlət dəstəyinə möhtac olan ailələrə yardım etmək vəzifəsini deyil, bələdiyyənin sosial məsuliyyətini də ön planda saxlayır. Ehtiyaclı ailələr üçün müxtəlif yardım kampaniyaları həyata keçirir, aztəminatlı təbəqəyə xüsusi diqqət ayırır.
Ayaz Abdullayev öz fəaliyyətində Prezident İlham Əliyevin bölgələrin inkişafına yönəlmiş siyasətini tam dəstəkləyir. Onun rəhbərliyi ilə həyata keçirilən layihələr kəndin sosial-iqtisadi həyatına dinamizm gətirib, Dəhnəxəlil kəndinin inkişaf potensialını gücləndirib.
Ayaz Abdullayev peşəkar idarəçilik bacarığı, humanist yanaşması və vətəndaşlara qayğıkeş münasibəti ilə seçilən bir rəhbərdir. Onun fəaliyyəti yalnız kəndin infrastruktur və sosial inkişafına deyil, həm də insanların mənəvi rifahının təmin olunmasına xidmət edir.