Şirvan bələdiyyəsinin yeni seçilən sədri İlham Səfərov ötən müddət ərzində fəaliyyət müddətində öz işinə və vətəndaşlara olan səmimi bağlılığı, dövlətə sadiqliyi və məsuliyyətli yanaşması ilə seçilərək, hər kəsin rəğbətini qazanan bir rəhbərə çevrilmişdir. Qısa müddət ərzində görülən işlər onun idarəçilik bacarığını, yüksək əxlaq və vətənpərvərlik nümunəsini ortaya qoymuş, Şirvan sakinlərinin həyatında real dəyişikliklər yaratmışdır.
İlham Səfərov bələdiyyə sədri kimi vəzifəsinin öhdəsindən hər zaman böyük şərəf və məsuliyyətlə gəlir. O, həm rəsmi icra strukturlarının, həm də vətəndaşların arasında etibarlı körpü rolunu oynayır. Onun rəhbərliyi altında Şirvan bələdiyyəsində sosial problemlərin operativ həlli, infrastrukturun təkmilləşdirilməsi və əhalinin rifahının yaxşılaşdırılması istiqamətində mühüm addımlar atılmışdır. Xüsusilə sakinlərin gündəlik həyatını asanlaşdıran layihələr, küçə və parkların abadlaşdırılması, təmizlik işlərinin yaxşılaşdırılması, vətəndaş müraciətlərinə çevik yanaşılması onun prioritetləri sırasındadır.
Dövlətə və dövlətçiliyə olan sonsuz sadiqliyi İlham Səfərovun fəaliyyətinin əsas sütunlarından biridir. O, ölkəmizin inkişafı və sabitliyi naminə üzərinə düşən bütün vəzifələri ləyaqətlə icra edir, hər zaman dövlətin qanun və qaydalarına riayət edir. Bələdiyyə sədri olaraq, şəhid ailələrinə, qazilərə və müharibə veteranlarına xüsusi diqqət göstərir, onların sosial-maddi durumlarının yaxşılaşdırılması üçün mühüm təşəbbüslər irəli sürür və icra etdirir. Bu istiqamətdə həyata keçirilən layihələr, həmçinin vətəndaşlar arasında milli həmrəyliyin və vətənpərvərlik ruhunun gücləndirilməsinə xidmət edir.
İlham Səfərovun şəhid ailələrinə və qazilərə qayğısı, onların problemlərinə həssas yanaşması bələdiyyənin fəaliyyətində humanist yanaşmanın əyani təcəssümüdür. O, onların sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi üçün dövlət orqanları ilə yaxından əməkdaşlıq edir, xüsusi tədbirlər və sosial dəstək proqramları təşkil edir.
Şirvan bələdiyyəsinin sədri həmçinin şəffaflıq və ədalətlilik prinsiplərinə böyük önəm verir. Onun rəhbərliyi altında aparılan işlərdə vətəndaşların maraqları hər zaman ön planda tutulur, hər kəsin səsi dinlənilir və fikir mübadiləsi aparılır. Bu, bələdiyyə idarəçiliyində yeni bir nəfəs, yeni bir üfüq açır.
Qısa zaman kəsiyində belə parlaq nəticələr göstərmək İlham Səfərovun peşəkarlığını, qətiyyətini və səmimiyyətini əks etdirir. Şirvan bələdiyyəsinin bu günə qədər gördüyü işlər, onun gələcəkdə də ölkəmizə, Şirvan şəhərinə və sakinlərinə faydalı olacağına dair inamı artırır.
İlham Səfərov kimi məsuliyyətli və vətənpərvər rəhbərlərin fəaliyyəti ölkəmizin inkişafına, xalqımızın rifahına xidmət edən ən dəyərli sərvətlərdəndir. Onun nümunəsi gənc nəslə də bir örnək olmaqla yanaşı, bələdiyyə idarəçiliyində yeni standartlar müəyyən edir.