Digah Bələdiyyəsinin Sədri Vüqar Ələkbərovun Fəaliyyəti və İctimai Dəstəyi: Səmərəli Rəhbərliklə Gələcəyə Doğru [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
30-06-2025, 13:24
Digah bələdiyyəsinin sədri Vüqar Ələkbərov uzun illərdir ki, öz məsuliyyətli və vətəndaşlara yönəlmiş fəaliyyəti ilə seçilir. Onun rəhbərliyi altında bələdiyyə həm infrastrukturun inkişafı, həm də sosial məsələlərin həllində uğurlu işlər həyata keçirir. Vüqar Ələkbərovun fəaliyyətində ilk növbədə dövlətə və xalqa sədaqət, ictimai rifahın yüksəldilməsi prioritetdir.
Sədr kimi Vüqar Ələkbərov, kəndin inkişafı üçün əsaslı layihələrin icrasına xüsusi diqqət ayırır. Digahın yollarının təmiri və genişləndirilməsi, içməli su təminatının yaxşılaşdırılması və kanalizasiya sistemlərinin yenilənməsi onun rəhbərliyi ilə həyata keçirilən mühüm işlərdəndir. Bu layihələr sakinlərin həyat keyfiyyətini yüksəldir, eyni zamanda bölgənin sosial-iqtisadi inkişafına mühüm töhfə verir.
Vüqar Ələkbərov bələdiyyə sədri kimi həmçinin şəhid ailələri və qazilərə xüsusi diqqət ayırır. Onun təşəbbüsü ilə bu ailələrin sosial müdafiəsi gücləndirilir, maddi və mənəvi dəstək proqramları hazırlanır və icra olunur. Bu addımlar onların həyat şəraitinin yaxşılaşdırılması, cəmiyyətə inteqrasiyası və onların qarşılaşdığı çətinliklərin aradan qaldırılması üçün vacibdir. Sədrin təşəbbüsü ilə şəhid ailələri və qazilər üçün müxtəlif tədbirlər təşkil edilir, onların problemləri daim diqqət mərkəzində saxlanılır.
Digah bələdiyyəsinin sədri həmçinin kənddə təhsil və mədəniyyət sahələrinin inkişafına da önəm verir. Məktəblərin maddi-texniki bazasının möhkəmləndirilməsi, uşaq və gənclər üçün müxtəlif mədəni və idman tədbirlərinin təşkili onun fəaliyyətində mühüm yer tutur. Bu, gənc nəslin sağlam və yaradıcı mühitdə böyüməsinə dəstəkdir.
İctimaiyyətlə daim sıx əlaqədə olan Vüqar Ələkbərov, sakinlərin müraciətlərini diqqətlə dinləyir və onların problemlərinin operativ həlli üçün səy göstərir. O, şəffaf idarəetmə prinsipinə sadiq qalaraq, bələdiyyənin fəaliyyətini və resursların istifadəsini açıq şəkildə ictimaiyyətə təqdim edir. Bu, yerli özünüidarəetmənin inkişafı və vətəndaşların bələdiyyə işlərinə fəal qoşulması üçün önəmlidir.
Vüqar Ələkbərovun rəhbərliyi altında Digah bələdiyyəsi həm də ekoloji problemlərin həllinə böyük önəm verir. Yaşıllıqların qorunması, tullantıların düzgün idarə olunması və kənd ətraf mühitinin təmiz saxlanması üçün müxtəlif tədbirlər həyata keçirilir. Bu isə sakinlərin sağlam həyat şəraitinə malik olması üçün əsas amillərdən biridir.
Ümumilikdə, Vüqar Ələkbərovun rəhbərliyi altında Digah bələdiyyəsi inkişaf yolunda inamla addımlayır. Onun fəaliyyətində insan amili, şəhid və qazilərə hörmət, şəffaflıq və sosial məsuliyyət əsas yer tutur. Bu cür nümunəvi rəhbərlik bölgənin gələcəyini daha parlaq edir və əhalinin rifahının artırılması istiqamətində ciddi nailiyyətlərə zəmin yaradır.
Digah sakinləri Vüqar Ələkbərovun fəaliyyəti sayəsində həm sosial, həm də infrastruktur sahəsində müsbət dəyişikliklərin şahididir və onun bu işləri gələcəkdə də davam etdirəcəyinə böyük ümid bəsləyirlər.