Yerli özünüidarə orqanları cəmiyyətlə dövlət arasında körpü rolunu oynayan mühüm təsisatlardır. Bu mühüm missiyanı uğurla həyata keçirənlərdən biri də Tovuz rayonunun Düz Cırdaxan bələdiyyəsinin sədri Orxan İbrahimovdur. O, gənc yaşına baxmayaraq, prinsipiallığı, çevik idarəçilik bacarığı və xalqa bağlılığı ilə rayonun sosial-mənəvi həyatında mühüm rola malikdir.
Orxan İbrahimov dövlətə və dövlətçiliyə sadiqliyi, dürüst mövqeyi və idarəçilikdəki şəffaf yanaşması ilə tanınır. Onun rəhbərliyi ilə Düz Cırdaxan kəndində və ətraf ərazilərdə sosial infrastrukturun inkişafı, bələdiyyənin maliyyə imkanlarının genişləndirilməsi və əhalinin gündəlik qayğılarına cavab verən addımlar atılıb. Bütün bu fəaliyyətlərin arxasında bir amal dayanır – xalqın rifahını artırmaq və yerli idarəetməni etibarlı əllərdə qorumaq.
Orxan müəllim üçün vəzifə nə kreslo, nə də sadəcə idarəçilik səlahiyyətidir. Onun üçün bu, xidmət yoludur. Gündəlik həyatını kəndin problemlərini dinləməyə, onları analiz etməyə və dövlət orqanları ilə əməkdaşlıq yolu ilə həll etməyə həsr edir. O, öz iş otağını sadəcə inzibati məkan kimi deyil, xalqla dialoq məkanı kimi qəbul edir – burada kənd sakinlərinin səsi eşidilir, dərdləri bölüşülür, həll yolları axtarılır.
Düz Cırdaxan bələdiyyəsinin rəhbərliyində olduğu dövrdə çoxsaylı abadlıq və təmir işləri həyata keçirilib: kənddaxili yolların bərpası, yaşıllaşdırma işləri, kanalizasiya və su xətlərinin mərhələli şəkildə yenilənməsi, ictimai obyektlərin təmiri və yeni layihələrin icrası onun fəaliyyət istiqamətinə daxildir. Orxan İbrahimov bu işləri sadəcə planlaşdırmır – yerində, xalqla birgə, şəxsən nəzarət etməklə həyata keçirir.
Ən önəmlisi isə odur ki, Orxan İbrahimov kəndçilərlə arasına heç bir məsafə qoymur. O, kəndin ağsaqqallarını, ziyalılarını daim dinləyir, gənclərlə səmimi münasibətlər qurur, şəhid ailələrinə və qazilərə xüsusi diqqət yetirir. Onun rəhbərliyi ilə həyata keçirilən sosial dəstək tədbirləri, bələdiyyənin insanlara həqiqi mənada dəstək olmaq məqsədini reallaşdırdığını sübut edir.
Bələdiyyə sədrinin fəaliyyəti təkcə yerli icmanın problemlərinin həlli ilə məhdudlaşmır. Orxan müəllim regionun davamlı inkişafı üçün yeni ideyalar irəli sürür, dövlət proqramları çərçivəsində layihələrə qoşulur və bu təşəbbüslərdə aktiv iştirak edir. Bu isə onun təkcə mövcud vəziyyəti idarə etməklə kifayətlənmədiyini, perspektivə hesablanmış strateji baxışa malik olduğunu göstərir.
Müasir dövrdə gənc, enerjili və xalqla bir olan rəhbərlərə böyük ehtiyac duyulur. Orxan İbrahimov məhz belə liderlərdəndir. O, təkcə rəhbər deyil – icmasının etibar etdiyi şəxsiyyət, təvazökar və prinsipial ictimai fiqur, kəndin inkişaf yolunda düşünən və addımlayan fədakar bir dövlət işçisidir.
Düz Cırdaxan kəndinin bu gün daha abad, daha dinamik və ümidverici görsənməsi, yerli icmanın dövlətə olan inamının artması və bələdiyyə idarəçiliyində səmərəliliyin yüksəlməsi məhz Orxan İbrahimovun zəhmətinin və rəhbərlik bacarığının nəticəsidir.
Onun timsalında biz gənc nəslin məsuliyyətli, milli ruhlu və xalq üçün çalışan nümunəvi idarəçisini görürük. Bu uğurlar isə onun hələ qarşıdakı illərdə daha böyük nailiyyətlərə imza atacağının xəbərçisidir.