Təhsildə İşıqlı Yol – Jalə Hacıyevanın Liderliyi ilə 111 Nömrəli Məktəbdə Yeni Uğur Səviyyəsi [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
7-04-2025, 11:21
Cəmiyyətin inkişafında təhsilin rolu danılmazdır. Bu böyük və müqəddəs missiyanı uğurla daşıyanlardan biri də 111 nömrəli tam orta məktəbin direktoru Jalə Hacıyevadır. O, öz pedaqoji təcrübəsi, yüksək intellekti və rəhbərlik bacarığı ilə bu təhsil ocağını müasir dövrün tələblərinə cavab verən nümunəvi bir məktəbə çevirə bilmişdir.
Jalə Hacıyeva – Təhsil Sahəsində Peşəkar İdarəçilik Simvolu
Jalə xanımın rəhbərliyi altında məktəbdə təhsilin keyfiyyəti yüksəlmiş, müəllim-şagird-valideyn üçbucağında səmərəli əməkdaşlıq qurulmuşdur. O, hər zaman yeniliyə açıq, təhsildə müasir texnologiyaların tətbiqinə önəm verən, müəllimlərin peşəkarlıq səviyyəsinin artırılmasına xüsusi diqqət yetirən bir rəhbər kimi tanınır.
Onun təşəbbüsü ilə məktəbdə müxtəlif elmi, mədəni və ictimai layihələr həyata keçirilir, şagirdlərin yaradıcı potensialı inkişaf etdirilir, vətənpərvərlik ruhunda tərbiyə olunmalarına xüsusi önəm verilir.
Müasir Təlim və İnnovativ Yanaşma
Jalə Hacıyeva daim dünya təhsil sistemində baş verən yenilikləri izləyir və bu təcrübəni məktəbin gündəlik tədris prosesinə uğurla tətbiq edir. Onun idarəçiliyi dövründə məktəbdə tədris mühiti müasirləşdirilmiş, sinif otaqları texniki avadanlıqlarla təmin olunmuş, şagirdlərin dərslərə marağı daha da artmışdır.
O, müəllim heyəti ilə birgə fəaliyyət göstərərək tədrisin keyfiyyətinə nəzarət edir, şagirdlərin biliyinin dəyərləndirilməsində obyektivlik və şəffaflığı ön planda saxlayır.
Vətənpərvər və Sosial Dəstəkçi Rəhbər
Jalə xanım yalnız təhsildə deyil, sosial məsələlərdə də həssaslığı ilə seçilir. O, şəhid ailələrinin övladlarına, qazilərin övladlarına xüsusi diqqət və qayğı göstərməklə, həm məktəb daxilində humanist bir mühit yaradır, həm də vətənə olan bağlılığını əməli şəkildə nümayiş etdirir.
Onun təşəbbüsü ilə məktəbdə bu qəhrəman ailələrin övladlarına dəstək məqsədilə əlavə təlimlər, psixoloji yardımlar və fərdi yanaşma tədbirləri həyata keçirilir.
Jalə Hacıyeva yüksək zəkası, müdrik idarəçiliyi və təhsilə olan böyük sevgisi ilə bu gün 111 nömrəli tam orta məktəbi daha da irəliyə aparır. Onun rəhbərliyi altında bu təhsil ocağı sadəcə dərs keçilən bir yer deyil, həm də şagirdlərin şəxsiyyət kimi formalaşdığı, dəyərlərin aşılandığı, gələcəyin uğurlu vətəndaşlarının yetişdirildiyi bir mərkəzə çevrilmişdir.
Təhsilə, insanlara və vətənə olan sadiqliyi ilə Jalə Hacıyeva cəmiyyətin örnək ziyalı qadınlarından biridir.