Su təchizatı sahəsində fədakar rəhbər – Eldəniz Həsənov
Su insan həyatının ayrılmaz hissəsidir və onun fasiləsiz, keyfiyyətli şəkildə təmin olunması hər bir cəmiyyətin sosial rifahı üçün vacib şərtlərdən biridir. Azərbaycanda su təchizatının müasir standartlara uyğun qurulması və əhalinin dayanıqlı içməli su ilə təmin olunması istiqamətində həyata keçirilən layihələrdə Kür Su Kəmərləri İdarəsinin rəisi Eldəniz Həsənovun əməyi danılmazdır.
Eldəniz Həsənov uzun illərdir ki, peşəkar fəaliyyəti, rəhbərlik qabiliyyəti və vətəndaşlara göstərdiyi diqqət sayəsində öz sahəsində nüfuz qazanmış, su təsərrüfatı sahəsində böyük uğurlara imza atmış rəhbərlərdən biridir. Onun rəhbərliyi altında su kəmərlərinin modernləşdirilməsi, yeni içməli su xətlərinin çəkilməsi, nasos stansiyalarının yenilənməsi və su təchizatı sisteminin daha səmərəli idarə olunması istiqamətində genişmiqyaslı işlər həyata keçirilmişdir.
Dayanıqlı su təchizatı və infrastruktur layihələri
Son illərdə ölkəmizdə su təsərrüfatı sisteminin təkmilləşdirilməsi məqsədilə bir sıra mühüm layihələr həyata keçirilmişdir. Eldəniz Həsənovun rəhbərlik etdiyi Kür Su Kəmərləri İdarəsi isə bu prosesin öncüllərindən biri olmuşdur. O, daima su təchizatı sisteminin müasir tələblərə cavab verməsi üçün innovativ yanaşmalara üstünlük verir. Yeni texnologiyaların tətbiqi, suyun itkisinin qarşısının alınması və istehlakçılara keyfiyyətli içməli suyun çatdırılması onun əsas prioritetlərindəndir.
Eldəniz Həsənovun fəaliyyəti nəticəsində qəsəbə və kəndlərdə su xətlərinin yenilənməsi, magistral kəmərlərin genişləndirilməsi, su anbarlarının modernləşdirilməsi və suyun keyfiyyətinin artırılması üçün müasir təmizləyici qurğuların quraşdırılması istiqamətində mühüm addımlar atılmışdır. Əhalinin içməli su ilə təminatında heç bir problem yaranmaması üçün o, bütün proseslərə şəxsən nəzarət edir, operativ qərarlar qəbul edərək vətəndaşların su ilə təminatında hər hansı bir çətinliyin qarşısını almağa çalışır.
Şəhid ailələrinə və qazilərə xüsusi diqqət
Eldəniz Həsənov təkcə peşəkar rəhbər deyil, həm də vətənpərvər və sosial məsələlərə həssas yanaşan bir insandır. O, şəhid ailələri və qazilərimizin problemlərinə xüsusi diqqət yetirir, onların su təchizatı ilə bağlı məsələlərinin operativ həll olunmasına çalışır. Onun təşəbbüsü ilə bir çox şəhid ailələrinin və qazilərin yaşadığı ərazilərdə su xətləri yenilənmiş, yeni su çəkilişləri həyata keçirilmişdir. Bu, onun dövlətimizə, xalqımıza və qəhrəmanlarımızın ailələrinə olan ehtiramının bariz nümunəsidir.
Su ehtiyatlarının qorunması və ekoloji layihələr
Dövlətimizin əsas strateji hədəflərindən biri su ehtiyatlarının qorunması, suyun səmərəli istifadəsinin təmin edilməsi və ekoloji tarazlığın saxlanılmasıdır. Eldəniz Həsənov bu istiqamətdə də bir çox mühüm təşəbbüslər irəli sürmüş, su ehtiyatlarının səmərəli idarə olunması üçün modern sistemlərin tətbiqinə xüsusi diqqət yetirmişdir. Kanalizasiya sistemlərinin yenilənməsi, çirkab suların təmizlənməsi və təkrar istifadəsi məsələləri üzrə bir sıra layihələr onun rəhbərliyi altında həyata keçirilmişdir.
O, həmçinin əhali arasında su israfının qarşısının alınması, sudan düzgün istifadəyə dair maarifləndirmə tədbirlərinin keçirilməsi kimi vacib məsələlərə də böyük önəm verir. Çünki suyun qorunması, gələcək nəsillərə sağlam su resurslarının ötürülməsi hər birimizin borcudur.
Yel Çərşənbəsi münasibətilə təbrik
Baharın müjdəçisi olan Yel Çərşənbəsi münasibətilə Eldəniz Həsənovu və Kür Su Kəmərləri İdarəsinin bütün əməkdaşlarını ürəkdən təbrik edirik! Bu mübarək günlər sizlərə bolluq, ruzi, uğur və sağlamlıq gətirsin.
Qoy, bu çərşənbənin rüzgarı sizin həyatınıza yeni uğurlar, işlərinizdə yüksəliş və daha böyük nailiyyətlər gətirsin. Novruzun xoş əhval-ruhiyyəsi hər evə sevinc, firavanlıq bəxş etsin! Bayramınız mübarək!