Azərbaycanın səhiyyə sektorunda yüksək bacarığı və idarəçilik təcrübəsi ilə seçilən Pərviz Rüstəmbəyov, Şirvan Şəhər Mərkəzi Xəstəxanasının direktoru olaraq, əhaliyə keyfiyyətli tibbi xidmətin göstərilməsi üçün böyük səylə çalışan bir rəhbərdir. O, səhiyyə sahəsində uzun illərə dayanan təcrübəsi, təşkilatçılıq qabiliyyəti və müasir idarəçilik yanaşması ilə tanınır.
Səhiyyə Sisteminin İnkişafına Töhfələr
Pərviz Rüstəmbəyovun rəhbərliyi altında Şirvan Şəhər Mərkəzi Xəstəxanasında tibbi xidmətlərin keyfiyyəti yüksəldilmiş, xəstəxananın infrastrukturu gücləndirilmiş və vətəndaşlara daha əlçatan səhiyyə xidmətləri təqdim edilmişdir. Onun əsas məqsədi xəstələrin rahatlığına və sağlamlığına yönəlmiş müasir səhiyyə sisteminin formalaşdırılmasıdır.
O, rəhbərlik etdiyi dövrdə xəstəxananın avadanlıqlarının yenilənməsinə, tibb personalının peşəkarlığının artırılmasına və xəstə məmnuniyyətinin təmin olunmasına xüsusi diqqət yetirmişdir. Bunun nəticəsində Şirvan şəhərində tibbi xidmətlərin səviyyəsi əhəmiyyətli dərəcədə yüksəlmiş, xəstəxana sakinlərin etibarını qazanmışdır.
Peşəkarlıq və Yenilikçi Yanaşma
Pərviz Rüstəmbəyov səhiyyə sahəsində innovasiyaların tətbiqinə önəm verən bir rəhbərdir. O, xəstəxanada diaqnostika və müalicə proseslərinin ən müasir metodlarla aparılmasını təmin etmiş, xəstələrin daha dəqiq və sürətli diaqnostik müayinələrdən keçməsinə imkan yaratmışdır.
Bundan əlavə, onun rəhbərliyi ilə Şirvan Şəhər Mərkəzi Xəstəxanasında yeni tibb texnologiyalarının tətbiqi, rəqəmsal tibbi xidmətlərin inkişafı və pasiyentlərin müasir tibbi prosedurlarla təmin olunması istiqamətində mühüm addımlar atılmışdır.
Əhaliyə Xidmət və Sosial Məsuliyyət
Şirvan şəhəri və ətraf bölgələrdə yaşayan insanlar üçün yüksək səviyyəli tibbi xidmətlərin əlçatan olması Pərviz Rüstəmbəyovun əsas prioritetlərindən biridir. O, daim vətəndaşların problemləri ilə maraqlanır, onların sağlamlıq problemlərinin həlli üçün mümkün olan bütün imkanları səfərbər edir.
Onun rəhbərliyi ilə xəstəxanada pasiyentlərə göstərilən tibbi xidmətlərin keyfiyyəti artırılmış, vətəndaşlara daha operativ və effektiv müalicə imkanları yaradılmışdır. Xüsusilə imkansız ailələrin, ahılların və xüsusi qayğıya ehtiyacı olan şəxslərin tibbi xidmətlərlə təmin olunmasına xüsusi diqqət yetirilir.
Tibb İşçilərinin Peşəkar İnkişafı
Pərviz Rüstəmbəyov təkcə xəstəxananın idarəedilməsinə deyil, həm də orada çalışan həkim və tibb işçilərinin bilik və bacarıqlarının artırılmasına xüsusi diqqət yetirir. Onun təşəbbüsü ilə xəstəxananın tibb heyəti mütəmadi olaraq müxtəlif ixtisasartırma kurslarına cəlb olunur, xarici və yerli təlimlərdə iştirak edərək öz peşəkar bacarıqlarını təkmilləşdirir.
O, həkimlərin və tibb işçilərinin iş şəraitinin yaxşılaşdırılması, onların sosial rifahının artırılması və motivasiyasının yüksəldilməsi istiqamətində də mühüm işlər görmüşdür. Bu isə xəstəxanada çalışan personalın daha məsuliyyətli və peşəkar fəaliyyət göstərməsinə zəmin yaradır.
Gələcəyə Baxış və Yeni Hədəflər
Pərviz Rüstəmbəyov Şirvan Şəhər Mərkəzi Xəstəxanasını ölkənin ən nümunəvi tibb müəssisələrindən birinə çevirmək məqsədilə yorulmadan fəaliyyət göstərir. O, səhiyyə sahəsində daha genişmiqyaslı islahatların həyata keçirilməsi, tibbi xidmətlərin daha da modernləşdirilməsi və xəstəxananın texniki bazasının gücləndirilməsi üçün davamlı işlər görür.
Onun rəhbərliyi ilə gələcəkdə xəstəxanada yeni tibbi bölmələrin açılması, daha yüksək səviyyəli mütəxəssis kadrların cəlb edilməsi və vətəndaşlara göstərilən tibbi xidmətlərin daha da genişləndirilməsi planlaşdırılır.
Pərviz Rüstəmbəyovun uğurlu fəaliyyəti təkcə Şirvan şəhərinin deyil, bütövlükdə regionun səhiyyə sisteminin inkişafına mühüm töhfə verir. O, səhiyyə sahəsində göstərdiyi fədakar xidmətlərlə həm kollektivinin, həm də vətəndaşların dərin hörmətini qazanan bir rəhbərdir.
Şirvan Şəhər Mərkəzi Xəstəxanasının akt zalında yeni iş həftəsində qarşıda duran məsələlərlə bağlı iclas keçirilib.
İclasda xəstəxana rəhbərliyi, şöbə müdirləri və böyük tibb bacıları iştirak ediblər.
Şöbə müdirləri Xəstəxanada göstərilən tibbi xidmətlərlə bağlı Xəstəxana rəhbərliyinə məlumat veriblər.
Şirvan Şəhər Mərkəzi Xəstəxanasının direktoru Pərviz Rüstəmbəyov 8 mart Beynəlxalq Qadınlar günü münasibətilə öz səmimi təbriklərini kollektivə çatdırıb.
Daha sonra xəstə məmnuniyyətinin və göstərilən tibbi xidmətin keyfiyyətinin artırılması istiqamətində sözügedən şöbə müdirlərinə və tibbi heyətə müvafiq tapşırıqlar verib.
İclasın sonunda Şirvan Şəhər Mərkəzi Xəstəxanasının direktoru Pərviz Rüstəmbəyov, Şirvan şəhər Səhiyyə işçiləri Həmkarlar İttifaqı Şurasının sədri Mehparə Səmədovanın təşkilatçılığı ilə səmərəli fəaliyyəti və işində göstərdikləri peşakar yanaşmaya görə bir qrup işçi heyətə təltif və hədiyyələr təqdim olunub.